USD
3,6024
EURO
3,8924
ALTIN
142,7468

11.500 Öğretmen Göreve İade Ediliyor

Eğitim Sen Başkanı Kamuran Karaca, soruşturmalar sonucunda açığa alınan öğretmenlerin Ekim ayı sonuna doğru görevlerine döneceklerini söyledi.

11.500 Öğretmen Göreve İade Ediliyor

Eylül ayının ortalarına doğru 11.500 öğretmen PKK terör örgütüne destek verdikleri gerekçesiyle açığa alınmıştı. Bu öğretmenlerin hepsinin ortak yönü ise sendikalarının aldıkları karar doğrultusunda eylemlere katılmış olmalarıydı. Bu konuyla ilgili açıklama yapan Eğitim Sen Başkanı Kamuran Karaca, bu soruşturmalar sonucunda açığa alınan öğretmenlerin Ekim ayı sonuna doğru görevlerine döneceklerini söyledi.

Gaziantep’te sendika üyeleriyle bir araya gelen Kamuran Karaca “OHAL dönemini fırsata çevirmek isteyenlerin özel bir çabayla kendi sendikalarını da terör örgütü soruşturmalarına dahil ettiklerini söyleyerek, sendikamızın yaptığı eylemi, basın açıklamalarını suç olarak gösterip 9 bin 400 üyemizi terör kapsamına soktular. Bu duruma karşı çıkarak hem siyasi partilere hem de kamuoyuyla bu haksızlığı paylaştık. Sanırım bu ay sonuna doğru öğretmenlerimiz görevlerine geri dönecek.” şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR


    0 YORUM

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır İnternet sitemizde yayınlanan makale, yazı ve dokümanlar izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.