• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
2010 KPSS İptal Edildi. Peki Şimdi Ne Olacak?

2010 KPSS İptal Edildi. Peki Şimdi Ne Olacak?

☞ Uygulamamızı indirerek; Öğretmenler için haber, sınav görevi ve özlük hakkınızla ilgili gelişmeleri anlık olarak takip edin 2010 KPSS Eğitim Bilimleri testi 2010 yılında iptal edilmişti. Ancak GK-GY testlerinde de normalin dışında yüksek netlerin olması nedeniyle adaylar yüksek bir sesle bu testlerde de kopya olduğunu haykırmıştı. Bu sınavlarda kopya çekildiğini iddia edenlerin başvuruları kabul edilmemiş […]

☞ Uygulamamızı indirerek; Öğretmenler için haber, sınav görevi ve özlük hakkınızla ilgili gelişmeleri anlık olarak takip edinGooglePlay

2010 KPSS Eğitim Bilimleri testi 2010 yılında iptal edilmişti. Ancak GK-GY testlerinde de normalin dışında yüksek netlerin olması nedeniyle adaylar yüksek bir sesle bu testlerde de kopya olduğunu haykırmıştı. Bu sınavlarda kopya çekildiğini iddia edenlerin başvuruları kabul edilmemiş ve bu puanlarla atamalar yapılmıştı. Aradan geçen 6 yıldan sonra Ankara 1. İdare Mahkemesi 2010 KPSS Genel Yetenek ve Genel Kültür testlerinde de kopya çekildiğine dair kanıtlar elde etmesinden sonra bu testleri de iptal etti.

Peki 2010 KPSS İle Atanan Memurların Akıbeti Ne Olacak?

2010 KPSS’sinde kopya çekildiğini, aşırı derecede yüksek netlerin olduğunu neredeyse o sınava giren (Hak yiyen hainler dışında) herkes dile getiriyordu. Ancak bu şikayetler dikkate alınmadığından şu anda yaklaşık olarak 100 bin memurun hayatı bu haberlerle beraber altüst olmuş durumda. Özellikle olası memurluktan çıkarılma durumu sonrasında bu saatten sonra yaşayacakları adaletsizliğin nasıl telafi edileceği memurların en çok düşündüğü soruların başında gelmektedir.

Bu sınavda atanmış yaklaşık 100 bin memurun tekrar bir haksızlıkla karşı karşıya kalıp işten çıkarılması toplumda büyük bir yara oluşturacağı kesindir. Mahkeme kararı nasıl bir sürecin memurları bekleyeceği bakanlıkların kararları sonrasında netleşecek. Temennimiz bakanlıkların kendi hakkıyla atanmış memurların mağdur olmayacağı, mahkemece ortak çalışıp kopya olayına bulaşmış, hırsızlık sonrasında memurluğa atananların tespit edilip edilip memurluktan atılacağı ve hukuki ceza alacakları bir çözüm yoluna gitmeleri olacaktır. Devletimizin bu noktadaki gücüne inanıyoruz.

Bu olayın kısa bir zaman içerisinde olumlu-olumsuz çözüme kavuşturulması şarttır. Zira çalışan, emek harcayan, onlarca soru bankası bitiren, dirsek çürüten ve hakkıyla atanan onbinlerce memur şu anda bu belirsizlikten dolayı eziyet çekiyor….

Sendikalardan Durumla İlgili İlk Yorumlar

Anadolu Eğitim Sendikası ve Sendika Başkanı Cansel GÜVEN

CANSELGÜVEN_2010_kpss

aes_2010_kpss

Türk Eğitim-Sen Başkanı İsmail KONCUK

Türkeğitimsen__2010_kpss

Eğitim Bir-Sen

eğitimbirsen_2010_kpss

Bu konuyla ilgili tüm gelişmeler sizlerle anlık olarak bu yazı altından paylaşılacaktır. Lütfen takipte kalınız…

Facebook Öğretmen Sayfamızı beğenmek için tıklayınız

Soru – Cevap Paylaşımları yapabileceğiniz Facebook Öğretmen Grubumuza katılmak için tıklayınız

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

7 yorum

  1. Ben fen-edebiyat /matematik mezunu olarak kendi hakkımla 1 sene ders çalışıp 85.7 puan aldım ve 2 yıl geçerliliği olan puanımla hiçbiryere atanamamıştım o zamanlar, Belki sorular çalınmamış olsa ilk 10 binde olup atanacaktım, benim mağduriyetim ne olacak ?

  2. Ben de 85,128 puanla açıkta kaldım.benim hakkım ne olacak..devletimizden bu mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz.(geç de olsa)

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor