USD
3,6143
EURO
3,9060
ALTIN
144,5878

2017 Şubat’ta “Sözleşmeli Öğretmen” Ataması Olacak

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz bugün TRT Haber’e konuk oldu. Eğitim sistemi üzerine konuşan bakanın en dikkat çeken sözlerinden biri de sözleşmeli öğretmen atamaları oldu. Daha önce sözleşmeli öğretmenlerin Milli Eğitim Bakanlığından çalıştığını ve daha sonra bu sözleşmeli öğretmenlerin kadroya alındığını belirten Bakan Yılmaz, bunun yanlış olduğunu ve sözleşmeli öğretmenlerin kadroya alınmasından sonra Doğu ve […]

2017 Şubat’ta “Sözleşmeli Öğretmen” Ataması Olacak

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz bugün TRT Haber’e konuk oldu. Eğitim sistemi üzerine konuşan bakanın en dikkat çeken sözlerinden biri de sözleşmeli öğretmen atamaları oldu.

Daha önce sözleşmeli öğretmenlerin Milli Eğitim Bakanlığından çalıştığını ve daha sonra bu sözleşmeli öğretmenlerin kadroya alındığını belirten Bakan Yılmaz, bunun yanlış olduğunu ve sözleşmeli öğretmenlerin kadroya alınmasından sonra Doğu ve Güneydoğu’da öğretmen açıklarının oluştuğunu söyledi. Güneydoğu’ya atanan öğretmenlerin bir şekilde batıya gittiklerini ve görev yerlerinde uzun süre kalmadığını belirten Bakan Yılmaz, sözleşmeli öğretmenlikle birlikte bu bölgede öğretmeni tutmaya çalışacaklarını belirtti.

Sözleşmeli Öğretmen Ataması Ne Zaman

Sözleşmeli öğretmen atamasının ne zaman olacağını soran spikere, önümüzdeki ilk atamada yani şubat atamasında sözleşmeli öğretmenleri de atayacaklarını söyledi.

Facebook Öğretmen Sayfamızı beğenmek için tıklayınız

Soru – Cevap Paylaşımları yapabileceğiniz Facebook Öğretmen Grubumuza katılmak için tıklayınız

YORUMLAR


    1 YORUM

    • sedat Haziran 20, 2016

      Doğu ve güneydoğu da çalışan öğretmenlerin şartlarını düzeltin önce.

      Cevapla

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır İnternet sitemizde yayınlanan makale, yazı ve dokümanlar izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.