• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
28 Ekim’de Ek Dersler Ödenecek mi?

28 Ekim’de Ek Dersler Ödenecek mi?

ğretmenlerin merak ettiği soruların başında 28 Ekim Cuma ve 29 Ekim Cumartesi günü yapılamayacak dersler ve kurslar için herhangi bir ek ders ödenip ödenmeyeceği konusu gelmektedir.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları vesilesiyle 28 Ekim Cuma saat 13.00’ten itibaren kutlamalar resmi olarak başlıyor. Dolayısıyla 28 Ekim Cuma günü okullar öğlene kadar açık olacak. Aynı şekilde 29 Ekim Cumartesi günü ise Cumhuriyet Bayramı kutlamalarından dolayı resmi tatil. O gün hiçbir şekilde okullarda egzersiz, Destekleme ve Yetiştirme Kursu yapılamayacak.

Öğretmenlerin merak ettiği soruların başında ise 28 Ekim Cuma ve 29 Ekim Cumartesi günü yapılamayacak dersler ve kurslar için herhangi bir ek ders ödenip ödenmeyeceği konusu gelmektedir. 28 Ekim Cuma günü tüm normal dersler için ek ders ödemesi öğretmenlere yapılacaktır. Ancak resmi tatil saatlerine denk gelen 28 Ekim Cuma öğleden sonra ve 29 Ekim Cumartesi günü için hiçbir şekilde öğretmenlere egzersiz ve yetiştirme kursu ücreti ödenmeyecektir.

Bu karar Milli Eğitim Bakanlığının “Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın” hükümlerinde yer almaktadır. İlgili kararlarda yer alan maddede milli bayramlara denk gelen günlerde yapılamayan dersler için öğretmen ve yöneticilere ek ders ve planlama ücreti ödenir hükmü yer alır. Bu nedenle milli bayramlarda sadece ek ders ve planlama ücreti ödenir. Milli bayramlarda egzersiz ile Destekleme ve Yetiştirme Kurs ücretleri ödenmez.

Ücretli öğretmenlere 28 Ekim’de ek ders ücreti ödenmez.

GooglePlay

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor