USD
3,6765
EURO
3,9406
ALTIN
151,2043

3 Bin 181 Polis Göreve İade Edildi

Emniyet Genel Müdürlüğü yaptığı resmi açıklamada daha önce çıkarılan 667 Sayılı KHK ile açığa alınan emniyet personellerinden FETÖ ile iltisakı veya irtibatı tespit edilemeyen 3 bin 181 personelin göreve iade edildiğini bildirdi.

3 Bin 181 Polis Göreve İade Edildi

Emniyet Genel Müdürlüğü yaptığı resmi açıklamada daha önce çıkarılan 667 Sayılı KHK ile açığa alınan emniyet personellerinden FETÖ ile iltisakı veya irtibatı tespit edilemeyen 3 bin 181 personelin göreve iade edildiğini bildirdi.

Yine aynı şekilde 667 Sayılı KHK ile kurumlara verilen açığa alma yetkisi üzerine soruşturmak üzere açığa alınan personellerden 2205’i terör örgütüyle iltisakı veya irtibatı olduğundan meslekten uzaklaştırılmıştır.

Bilindiği gibi 1 Eylül ve 29 Ekim tarihlerinde çıkarılan KHK’larda farklı kurumlarda olmak üzere on binlerce memur meslekten uzaklaştırılmış ancak bu listede Emniyet Genel Müdürlüğü personelleri yer almamıştı. EGM’in yaptığı soruşturmalar devam ettiğinden terör örgütüyle bağlantısı olan personeller peyderpey incelenip neticeye bağlanmaktadır.

YORUMLAR


    0 YORUM

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır İnternet sitemizde yayınlanan makale, yazı ve dokümanlar izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.