USD
3,0746
EURO
3,3426
ALTIN
125,8132

30 Bin Öğretmenin Adaylığı 1.5 Yılda Kalkacak

10 Şubat 2016 tarihinde atanan 30 bin öğretmenin adaylık süresiyle ilgili MEB’ten açıklama geldi. MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün 81 İl MEM’e gönderdiği resmi yazıya göre aday öğretmenlerin 1.5 yıl sonrasında adaylığı kalkacak. Açıklamaya göre bu süre dolmadan öğretmenlerin özür grubundan tayin istemeleri de mümkün olmayacak. Yani resmi yazıya göre aday öğretmenlerin kendi okullarına başladıklarında […]

30 Bin Öğretmenin Adaylığı 1.5 Yılda Kalkacak

10 Şubat 2016 tarihinde atanan 30 bin öğretmenin adaylık süresiyle ilgili MEB’ten açıklama geldi. MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün 81 İl MEM’e gönderdiği resmi yazıya göre aday öğretmenlerin 1.5 yıl sonrasında adaylığı kalkacak.

Açıklamaya göre bu süre dolmadan öğretmenlerin özür grubundan tayin istemeleri de mümkün olmayacak. Yani resmi yazıya göre aday öğretmenlerin kendi okullarına başladıklarında 1 yıllık aday öğretmen statüsü başlamış olacak.

Bu haberimize istinaden öğretmenler şu soruyu bize sormaktadırlar: Stajımı da atandığım okulda yaparsam eş durumu için yine 1.5 yıl beklemek zorunda mıyım?

-Maalesef stajınızı kendi okulunuzda yapsanız da özür gurubu tayinleri için 1.5 yıl beklemek zorundasınız.

 Facebook Öğretmen Sayfamızı beğenmek için tıklayınız

YORUMLAR

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır İnternet sitemizde yayınlanan makale, yazı ve dokümanlar izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.