• DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
Abant İzzet Baysal Üniversitesi Formasyon İlanı 2016-2017

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Formasyon İlanı 2016-2017

☞ Uygulamamızı indirin, Formasyon ilanlarının bildirimi anında telefonunuza gelsin   Abant İzzet Baysal Üniversitesi Formasyon Sonuçları: AİBÜ.pdf Besyo.pdf Dil.pdf FelsefePsikolojiSosyoloji.pdf Fen.pdf İİBF.pdf İlahiyat.pdf Kesin kayıt dilekçesi.docx Matematik.pdf Mühendislik.pdf Sağlık.pdf Sanat.pdf Sosyal.pdf Turizm.pdf Yiyecek İçecek.pdf ☞ Yüzlük sistem girişlerinde problemler yaşandığı için üniversiteden not girişleri güncelleme hakkında açıklama geldi.  Eğer diplomanızda yüzlük sistem varsa o notu, […]

☞ Uygulamamızı indirin, Formasyon ilanlarının bildirimi anında telefonunuza gelsin  GooglePlay

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Formasyon Sonuçları:

Bu dosyayı indir (AİBÜ.pdf)AİBÜ.pdf
Bu dosyayı indir (Besyo.pdf)Besyo.pdf
Bu dosyayı indir (Dil.pdf)Dil.pdf
Bu dosyayı indir (FelsefePsikolojiSosyoloji.pdf)FelsefePsikolojiSosyoloji.pdf
Bu dosyayı indir (Fen.pdf)Fen.pdf
Bu dosyayı indir (İİBF.pdf)İİBF.pdf
Bu dosyayı indir (İlahiyat.pdf)İlahiyat.pdf
Bu dosyayı indir (Kesin kayıt dilekçesi.docx)Kesin kayıt dilekçesi.docx
Bu dosyayı indir (Matematik.pdf)Matematik.pdf
Bu dosyayı indir (Mühendislik.pdf)Mühendislik.pdf
Bu dosyayı indir (Sağlık.pdf)Sağlık.pdf
Bu dosyayı indir (Sanat.pdf)Sanat.pdf
Bu dosyayı indir (Sosyal.pdf)Sosyal.pdf
Bu dosyayı indir (Turizm.pdf)Turizm.pdf
Bu dosyayı indir (Yiyecek İçecek.pdf)Yiyecek İçecek.pdf

☞ Yüzlük sistem girişlerinde problemler yaşandığı için üniversiteden not girişleri güncelleme hakkında açıklama geldi. 

Eğer diplomanızda yüzlük sistem varsa o notu, yoksa kendi üniversitenizin yüzlük sisteme çevirme tablosuna göre not karşılığını, eğer ikisi de yoksa YÖK’ün yüzlük sistem tablosunu baz almanız gerekiyor. Daha önceden giriş yaptıysanız başvurunuzu güncellemeniz gerekmekte. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız

Aşağıda belirlenmiş kararlar Yüksek Öğretim Kurulu’nun Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programına İlişkin Usul ve Esaslar ve bu usul ve esaslara göre üniversitemiz ve fakültemiz tarafından hazırlanan ilgili yönerge doğrultusunda alınmıştır.

 • Üniversitemiz Senatosu’nun 25.08.2016 tarih ve 11 sayılı toplantısında 2016-2017 eğitim öğretim yılı için Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı’nın açılmasına ve 1750 kişilik kontenjan belirlenmesine karar verilmiştir.
 • Kontenjanın %75’i AİBÜ mezunu ve son sınıf öğrencilerine, %25’i ise diğer üniversitelerin mezun ve son sınıf öğrencilerine ayrılmıştır. Açık kalan kontenjan olması durumunda kontenjan aktarımı yapılacaktır.
 • Ön Başvurular 20-23 Eylül 2016 tarihleri arasında http://ef.ibu.edu.tr internet adresinden online olarak üniversitemiz ve diğer üniversitelerin son sınıf öğrencileri ve mezunları tarafından yapılabilecektir.
 • Asil ve yedek hakkı kazanan öğrenciler branşlara göre yapılan başvuru sayıları üzerinden oranlanarak 100’lük sistemdeki genel ağırlıklı not ortalamalarına göre sıralama yapılarak belirlenecektir. Başvuran adayların sayılarına göre boş kalan kontenjan olması durumunda branşlar arasında kontenjan aktarımı yapılabilecektir.
 • Asil ve yedek öğrenci listeleri 30 Eylül 2016 Cuma günü http://ef.ibu.edu.tr internet adresinde duyurulacaktır.
 • Kesin kayıtlar 03-05 Ekim 2016 tarihleri arasında fakültemize gelip şahsen yapılacaktır. (Şahsen başvuru yapmayanlar ve online başvurularında yanlış veya eksik beyanda bulunan öğrencilerin başvuruları geçersiz sayılacaktır.)
 • Eğitim-Öğretim 08/10/2016 tarihinde başlayacak olup 14’er hafta olmak üzere 2 dönem şeklinde yapılacaktır.
 • Dersler hafta sonları yapılacaktır. (Seçmeli derslerin uzaktan eğitim yoluyla hafta içi yapılması planlanmaktadır.)
 • İkinci dönem açılacak olan öğretmenlik uygulaması (staj) dersi hafta içi, Bolu İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda yapılacaktır.
 • Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı ücretinin iki taksit halinde (1025 TL+1025 TL) toplam 2050 TL olması planlanmaktadır.
 • 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı hakkındaki (akademik takvim, ders ve sınav programları v.b.) duyurular http://ef.ibu.edu.tr adresinden yapılacaktır.

  Facebook Öğretmen Sayfamızı beğenmek için tıklayınız

  Soru – Cevap Paylaşımları yapabileceğiniz Facebook Öğretmen Grubumuza katılmak için tıklayınız

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

3 yorum

 1. Mrb benim anlamadığım aibüden mezun olup 74.40 derecesiyle biyoloji nasıl formasyona alınmadım benden bin kat düşük puan var bi mantık varmı bundada mı torpil var

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor