USD
3,6392
EURO
3,9297
ALTIN
145,6886

Aday Öğretmenlerin Tatil Sorunu ve Sıkıntıları

Bu sene aday öğretmen yetiştirme yönetmeliğinde değişiklik yapıldı ve aday öğretmenlerin yetiştirilmesi sürecinde ilk defa uygulanan bir eğitim süreci başlatıldı. Ancak ilk kez uygulandığından dolayı bu yetiştirme sürecinde bazı aksaklıklar yaşanmakta. Bunların başında ise aday öğretmenlerin yaz aylarında da eğitimlerine devam edecek olmalarıdır. Yaz aylarında görev başında olacak aday öğretmenler internette imza kampanyası başlattı. Biz […]

Aday Öğretmenlerin Tatil Sorunu ve Sıkıntıları

Bu sene aday öğretmen yetiştirme yönetmeliğinde değişiklik yapıldı ve aday öğretmenlerin yetiştirilmesi sürecinde ilk defa uygulanan bir eğitim süreci başlatıldı. Ancak ilk kez uygulandığından dolayı bu yetiştirme sürecinde bazı aksaklıklar yaşanmakta. Bunların başında ise aday öğretmenlerin yaz aylarında da eğitimlerine devam edecek olmalarıdır. Yaz aylarında görev başında olacak aday öğretmenler internette imza kampanyası başlattı. Biz de bu kampanyaya destek veriyoruz. Sizlerde vermek istiyorsanız aşağıda paylaşacağımız linkten destek sayfasına ulaşabilirsiniz. Aday öğretmen tatil konusunda hangi sıkıntıları yaşadıklarını aşağıdaki gibi belirtiyorlar.

Aday öğretmenlerin neden tatil istediklerini sıralayalım:

☞ Aday öğretmen yetiştirme süreci takvimine göre 31 Ağustos 2016 tarihine kadar aday öğretmenler görev başında olacaklar. 1 Eylül 2016 tarihinde ise bütün öğretmenler gibi kendi okullarında görev başında olmaları gerekmekte. Ancak MEB aday öğretmenlerin atandıkları okul dışında istedikleri il ve ilçede staj yapmalarına izin vermişti. Ağrı’ya atanan öğretmenlerimizden İstanbul’da staj yapanlar var. Bu öğretmenlerin tüm işlemlerini yapıp 1 günde Ağrı’ya gidip göreve başlamalarının bir yolu var mı?

☞ Aday öğretmenlerin çoğu stajlarını kendi illerinde almaktadırlar. Atandıkları şehire bir günde gidip ev tutup, ilçeyi keşfetmeleri nasıl mümkün olacaktır?

☞ Yaz aylarında öğrencinin, öğretmenin olmadığı okullarda 2 ay boyunca aday öğretmenler hangi eğitimi alacaklardır?

☞ Yorucu bir meslek olan öğretmenlik mesleğine adım atmış olan aday öğretmenlerin; yoğun geçen bir yetiştirme sürecinden sonra dinlenmeden yeni bir eğitim-öğretim sürecine nasıl başlayacaklardır?

Sizlere aday öğretmenlerin tatil isterken öne sürdükleri haklı sebepleri sıraladık. Aday öğretmenlerin tatil isteklerine destek vermek için siz de imzalayabilirsiniz:

Kampanyaya imza atmak için TIKLAYINIZ.

Facebook Öğretmen Sayfamızı beğenmek için tıklayınız

Soru – Cevap Paylaşımları yapabileceğiniz Facebook Öğretmen Grubumuza katılmak için tıklayınız

YORUMLAR


    1 YORUM

    • mp Mayıs 12, 2016

      Eee nereden destek vereceğiz linke tıklayınca Facebook sayfası açılıyo sadece

      Cevapla

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır İnternet sitemizde yayınlanan makale, yazı ve dokümanlar izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.