• DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
Aksaray Üniversitesi Yaz Formasyon İlanı

Aksaray Üniversitesi Yaz Formasyon İlanı

☞ Uygulamamızı indirin, Formasyon ilanlarının bildirimi anında telefonunuza gelsin   2016 Eğitim-Öğretim Yılı Yaz Dönemi Pedagojik Formasyon Kayıt Hakkı Kazananlar 2016 Eğitim-Öğretim yılı yaz dönemi için Pedagojik Formasyon Sertifika Programına; “Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi” bölümü hariç (yeterli sayı oluşmadığından), diğer bölümlere başvuru yapan adaylar kesin kayıt hakkı kazanmıştır. Kesin kayıt hakkı kazanan adaylar, 13-15 […]

☞ Uygulamamızı indirin, Formasyon ilanlarının bildirimi anında telefonunuza gelsin  GooglePlay

2016 Eğitim-Öğretim Yılı Yaz Dönemi Pedagojik Formasyon Kayıt Hakkı Kazananlar

2016 Eğitim-Öğretim yılı yaz dönemi için Pedagojik Formasyon Sertifika Programına; “Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi” bölümü hariç (yeterli sayı oluşmadığından), diğer bölümlere başvuru yapan adaylar kesin kayıt hakkı kazanmıştır. Kesin kayıt hakkı kazanan adaylar, 13-15 Temmuz 2016 tarihleri arasında aşağıdaki banka hesap numarasına ücreti yatırıp dekontu fakülteye teslim edeceklerdir.

Ücret Miktarı;
Birinci Taksit: 1.027 TL (Binyirmiyedi) (Kayıt sırasında)
İkinci Taksit: 1.027 TL (Binyirmiyedi) (ikinci yarıyılın başında ödenir).

Banka Hesap Numaramız;
Ziraat Bankası Aksaray Şubesi
Aksaray Üniversitesi Eğitim Fakültesi Döner Sermaye Hesabı
IBAN No: TR04 0001 0000 2658 8840 99 – 5001

Dekontta adayın Adı Soyadı ve TC Kimlik nosu belirtilecektir.
Açıklamada “Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı Birinci Taksiti” diye belirtilecektir.

Not: Teorik Dersler Yaz döneminde Perşembe, Cuma günleri; Güz döneminde hafta sonları yapılacaktır.

2016 YAZ DÖNEMİ PEDAGOJİK FORMASYON EĞİTİMİ SERTİFİKA PROGRAMI
ÖNKAYIT BAŞVURULARI

2016 Eğitim-Öğretim yılı yaz dönemi için Pedagojik Formasyon Sertifika Programı ön kayıt başvuruları 27 Haziran – 11 Temmuz 2016 tarihleri arasında Aksaray Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğrenci İşleri Bürosuna şahsen başvuru yoluyla yapılacaktır (Posta, belgegeçer ve kargo yoluyla yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır).

Pedagojik Formasyonla ilgili bilgilere YÖK Başkanlığı internet sayfalarından ulaşılabilir (http://www.yok.gov.tr/web/guest/pedagojik-formasyonla-ilgili-sss)

Pedagojik Formasyon Sertifika Programı için 800 kişilik kontenjan belirlenmiştir. Kontenjanın; % 75’i, 4’üncü sınıf (Aksaray Üniversitesi lisans) öğrencilerine, en az %25’i mezunlara (tüm üniversitelerin ilgili lisans bölümünden mezun olanlara) ayrılmıştır.

PEDAGOJİK FORMASYON EĞİTİMİ SERTİFİKA PROGRAMI

2016 Eğitim Öğretim Yılı Yaz Dönemi Başvurulacak Alanlar

 1. BESYO
 2. Biyoloji
 3. Felsefe
 4. Fizik
 5. Kimya
 6. Matematik
 7. İktisat
 8. İlahiyat
 9. İngilizce
 10. İşletme
 11. Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi
 12. Sağlık
 13. Sosyolji
 14. Tarih
 15. Türk Dili ve Edebiyatı

Not: Belirlenen kontenjanların herhangi bir alanda dolmaması durumunda, boş kalan kontenjanlar Fakülte Yönetim Kurulu kararı ile açılan diğer alanlara aktarılacaktır.
• Yukarıdaki alanlar dışında başvuru alınmayacaktır.
• 11 Temmuz 2016 tarihine kadar Ön Kayıt başvurusunda bulunanların başvuruları geçerli olup yeniden ön kayıt işlemi yaptırmayacaklardır.

Başvuran adayların sıralamaları Ağırlıklı Genel Not Ortalamasına göre yapılacaktır. Adayların sıralanmasında akademik genel not ortalamasının eşitliği durumunda ÖSYS yerleştirme puanı daha yüksek olana, eşitlik yine bozulmaz ise doğum tarihi, günümüze daha yakın olana öncelik verilecektir. Programa kabul edilen ve kesin kayıt hakkı kazanan adayların listesi ile yedek listeler Fakültemiz internet sitesinden (http://egitim.aksaray.edu.tr) yayımlanacaktır.

Sıralama öncelikle Not Durum Belgesinde (transkript) belirtilen Ağırlıklı Genel Not Ortalamasına göre (notların çevrilmesinde YÖK Not Dönüşüm Tablosu kullanılacaktır) en yüksek adaydan başlanarak yapılacaktır. Kontenjan sayısı kadar asıl aday, asıl aday sayısının yarısı kadar da yedek aday belirlenerek ilan edilecektir.

Pedagojik Formasyon Sertifika Programı Ücreti 2.054 TL olup iki eşit taksit halinde (1.027 TL) güz ve bahar dönemi başında tahsil edilecektir. İlk taksit, kesin kayıt sırasında alınacaktır. Öğrenim ücretleri, Bakanlar Kurulu tarafından belirlenen 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılına ait miktarlardır.

Kesin kayıt yaptırdıktan sonra, herhangi bir nedenle devam etmeyen veya kayıt sildirenlere ilgili mevzuat gereği ücret iadesi yapılmayacaktır.

Ön Kayıt İçin Gerekli Belgeler:

1) Dilekçe (başvuru esnasında Öğrenci İşleri Bürosundan temin edilebilir veya buradan indirebilirsiniz).

2) Öğrenci olanlar için öğrenci belgesi, mezunlar için onaylı mezuniyet belgesi, (Yurtdışındaki üniversitelerden mezun olanların diplomalarının denkliği, kayıt sırasında belgelendirilmelidir).

3) Onaylı Transkript (Not Durum Belgesi)

4) Nüfus Cüzdan Fotokopisi

5) Üniversiteye yerleştiği yıla ait ÖSYM Yerleştirme Sonuç Belgesi (Yerleşilen Yüksek Öğretim Programının adının yazdığı yerleştirme sonuç belgesi-ÖSYM yerleştirme sonuç belgesi getirmeyen adayların ÖSYM puanları 0 (sıfır) olarak kabul edilecektir.)

Ön Kayıt Başvuruları: 27 Haziran – 11 Temmuz 2016

Kesin Kayıtlar: 13-15 Temmuz 2016

Yedek kayıtlar: 18-19 Temmuz 2016

1.dönem dersler: 18 Temmuz – 04 Eylül 2016

1. dönem sonu sınavları (Final ): 05-10 Eylül 2016

12-18 Eylül haftası kurban bayramı tatili

1. dönem sonu sınavları (Bütünleme): 19-21 Eylül 2016

2. dönem dersler: 26 Eylül 2016-01 Ocak 2017

2. dönem sonu sınavları(Final ): 2-6 Ocak 2017

2. dönem sonu sınavları(Bütünleme): 11-13 Ocak 2017 (Notların otomasyon sistemine girileceği son tarih 16 Ocak 2016)

Not: Formasyon programında başarılı olan adayların sertifikaları Şubat 2017 atamalarından önce verilecektir.

Facebook Güncel Formasyon İlanları Sayfamızı Beğenmek İçin Tıklayınız

Pedagojik Formasyon Grubuna Katılmak İçin Tıklayınız Facebook-icon

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

11 yorum

 1. Kamu yönetimi mezun olucam siyaset bilimi ve kamu yönetimi olarak başvuru yapılabileceği yazıyor adalet formasyon ile aynı mıdır

  • evet aynı, bende kamu yönetimi olarak başvurmayı düşünüyorum.sende araştır burdan bilgi ver.şimdiden teşekkürler.

 2. Sağlıktan çocuk gelişimi oluyor mu? Ve kayıtlar bayram haftasına denk geliyor nasıl olacak tatil olmuyor mu? Kayıt sürelerini bir kaç gün uzatma şansı olmaz mı?

 3. Merhaba . Sağlıktan çocuk gelişimi bölümü formasyona dahil mo? Kayıt süresi bayrama haftasına denk geliyor tatil olacak süreyi bir kaç gün uzatılabilir mi?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor