• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Atatürk Üniversitesi Formasyon İlanı 2016-2017

Atatürk Üniversitesi Formasyon İlanı 2016-2017

Atatürk Üniversitesi Formasyon Başvuruları ve Sonuçları Sayfası

Atatürk Üniversitesi Formasyon Sonuçları Açıklandı. Sonuçları OBS sistemine girerek öğrenebilirsiniz. Öğrenci Bilgi Sistemine giriş için TIKLAYINIZ

Atatürk Üniversitesi Formasyon Kontenjanı 2600 kişidir.

BAŞVURU İŞLEMLERİNİ

OBS’de kullanıcı kaydı olan adaylar Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS)’ne giriş yaparak,

 OBS’de kullanıcı kaydı olmayan adaylar ise “OBS hesabınız yok mu? Hemen Kaydolun” linki aracılığı ile kullanıcı adı ve şifresi alıp, OBS’ye giriş yaparak başvurularını tamamlayabilirler.

Üniversitemize tahsis edilen kontenjanların %75’i halen son sınıfta ( Akademik dönemi 7. ve 8. Yarıyıl olanlar)   kayıtlı olan öğrencilerimize, %25’i ise Üniversitelerin son sınıf ( Akademik dönemi 7. ve 8. Yarıyıl olanlar)  öğrencileri ile mezunlara ayrılmıştır.

Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı açılmasına izin verilen diğer Üniversitelerin son sınıf öğrencileri Üniversitemizde açılan programa başvuruyapamayacaklardır.

Üniversitemiz Rektörlüğü ile  Batman Üniversitesi, Bingöl Üniversitesi ve Iğdır Üniversitesi Rektörlükleri arasında yapılan protokol kapsamında ilgili üniversitelerin son sınıf ( Akademik dönemi 7. ve 8. Yarıyıl olanlar) öğrencileri kendi üniversitelerine başvuru yapacaklardır.

Başvurular ilgili tarihler arasında Öğrenci Bilgi Sistemi (http://obs.atauni.edu.tr) adresinden giriş yapılarak “BAŞVURU İŞLEMLERİ” başlığı altında yer alan “KAYIT BAŞVURULARI” linki aracılığı ile alınacaktır.

Öğrenci Bilgi Sisteminde daha önceden kullanıcı kaydı bulunmayan adayların, öncelikle Öğrenci Bilgi Sistemi  (http://obs.atauni.edu.tr) sayfasında yer alan “Hemen Kaydolun” linki aracılığı ile kullanıcı adı ve şifresi almaları gerekmektedir.

03-10 Ekim tarihleri arasında Öğrenci Bilgi Sisteminde ön kayıt işlemini tamamlayan adayların, Ön Kayıt Çıktı Formu ile birlikte Üniversitemiz merkez kampüsünde yer alan Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Dekanlık binası Pedagojik Formasyon Kayıt Bürosuna şahsen başvurarak kayıt formunu onaylatmaları gerekmektedir. Kayıt Formunu onaylatmayan aday öğrenciler değerlendirmeye alınmayacaktır.

Güz döneminde dersler, Üniversitemiz Açıköğretim Fakültesi tarafından Açıköğretim usul ve esasları kapsamında yürütülecektir.

Programa kesin kayıt yaptıran öğrenciler için bilgilendirme Açıköğretim Fakültesi tarafından http://www.ataaof.edu.tr/ adresinde yer alan internet sayfası aracılığı ile yapılacaktır.

Öğrencilerimiz 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Pedagojik Formasyon Programı ders içeriklerine http://alms.atauni.edu.tr/ sayfasından ulaşabilirler.

Öğrencilerimizin sisteme giriş yapabilmesi için gerekli kullanıcı adı ve şifresi Öğrenci Bilgi Sisteminde (OBS) kullandıkları bilgiler ile aynıdır.

☞ Uygulamamızı indirin, Formasyon ilanlarının bildirimi anında telefonunuza gelsin  GooglePlay

Üniversitenin ilanına ulaşmak için TIKLAYINIZ

Sosyal Medyadan Formasyon Haberlerini ve İlanlarını Takip İçin Aşağıdaki Sayfa-Grubumuzu Beğenebilirsiniz:

FACEBOOK FORMASYON İLANLARI SAYFASI

FACEBOOK FORMASYON GRUBU

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

25 yorum

  1. Daha detaylı bilgi verseniz ilk dönem güz uzaktan eğitim 2.donem bahar örgün mü olacak

  2. Hocam 2016-2017 formasyon ilanlarında 3. Sınıflara formasyon veren üniversite var mi ? Varsa bunlar hangileri ? Yardimci olursanız sevinirim. Teşekkürler.

  3. Hocam bahar dönemi yüz yüze eğitim dersleri hangi günler olacak? Hafta içi mi hafta sonu mu!!

  4. Admin ben formasyon kaydindan gecen sene kaydimi yaptim 2.donem derslerinden kaldim bu sene kayit yaptim kaydiniz bulunmaktadir diyor ders onayi icin kazim karabekire yapin diyor 1.donem derslerden muafmiyim ikinci donem devam edebilirmiyim

  5. Merhaba pedagojik eğtim sistemi yılda sadece 1 kere mi açılıyor , yoksa 2.dönemde var mı ? Ben kaçırmışım tarihleri 🙁

  6. Hocam obs sisteminde pedagojik formasyon onaylı aday ögrenci diye bir ibare var.ne yapmam lazım yerleştirildim mi tam detaylı bilgi vrrirmisiz

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor