Bakan Yılmaz: Öğretmen Açığı Diye Bir Durum Söz Konusu Değil

Bakan Yılmaz: Öğretmen Açığı Diye Bir Durum Söz Konusu Değil

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz özellikle sosyal medya üzerinden çokça tartışılan sözleşmeli öğretmen alımı ve bu öğretmenlerin mülakatları sonrasında, kameraların karşısına geçerek yeni eğitim öğretim yılı hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz özellikle sosyal medya üzerinden çokça tartışılan sözleşmeli öğretmen alımı ve bu öğretmenlerin mülakatları sonrasında, kameraların karşısına geçerek yeni eğitim öğretim yılı hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu. Bazı platformlarda bahse konu olan ‘eğitim-öğretimde kaos yaşanıyor’ başlıklı haberin gerçeği yansıtmadığını ve bu haberlerin yapısal eleştiri bakımından ele alınamayacağını belirten Bakan Yılmaz, “Aksine bu eğitim öğretim yılında, geçtiğimiz dönemlere oranla çok daha kaliteli bir eğitim yılı yaşanacak. FETÖ’nün özellikle hedef aldığı MEB’i her geçen gün pisliklerden arındırıyoruz. Öğrencilerimiz sadece eğitim alacak, bir grubun yönlendirmesi zorunda kalmayacak” ifadelerini kullandı.

NORM FAZLASI 40 BİN ÖĞRETMENİMİZ DAHA VAR, BUNLARI SAYMADIĞIM HALDE ÖĞRETMEN AÇIĞI YOK
Fethullahçı Terör Örgütünün kemik kadrosunun tamamen yok olmak üzere olduğunu belirten Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, “Bu dönemde görevden ihraç ettiğimiz öğretmen sayısı 28 bine ulaştı. Bunların yerine ise atadığımız öğretmen sayısı ise 30 bin. Bütün bunların yanında 20 bin kişide sözleşmeli öğretmen atadık. Norm fazlası 40 bin öğretmenimizi saymıyorum bile” Dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YENİ
  • YORUM