• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Başbakan, Öğretmen Atamalarıyla İlgili Konuştu

Başbakan, Öğretmen Atamalarıyla İlgili Konuştu

Başbakan Binali Yıldırım TRT Haber’de canlı yayın konuğu oldu. Öğretmen atamalarıyla ilgili gelen sorulara Başbakan şu şekilde cevap verdi:

Başbakan Binali Yıldırım TRT Haber’de canlı yayın konuğu oldu. Öğretmen atamalarıyla ilgili gelen sorulara Başbakan şu şekilde cevap verdi: “Şu anda 1 milyona yakın öğretmenimiz var. AKP iktidarından önce öğretmen sayısı 400 bin civarıydı. Yüzde yüzden fazla öğretmen sayısında bir artış söz konusu. Şu anda norm kadrolarla kıyaslama yaptığımızda 50 bin fazla öğretmenimiz var. Ancak bazı bölgelerde de açığımız var. Bu belirli bölgelere yığılmadan kaynaklı. Şu an bir öğretmen açığımız yok. Ancak emekli olan öğretmenlerimiz vs. olacaktır. Bunların yerine 2017 yılında atamamız olacaktır.”

2019 yılında tam öğretime geçip, sabahçı-öğlenci kavramlarını bitireceğiz. Okul öncesi de zorunlu hale gelecek. Bu eğitimdeki büyük reformlardan biridir. Çocuklar erken yaşta okul ortamına alışacak. Okul öncesi eğitimde 2019 yılına kadar zorunlu hale gelecek.

24 Kasım münasebetiyle ilgili olarak 81 ilden gelen öğretmenlerle bir araya geldik ve düşüncelerimizi onlarla paylaştık. Öğretmenlik işine kendini veremeyen bu görevi yapamaz. Hepimiz ilkokul öğretmenlerini hatırlar. Çünkü bizi bugünlere getirenler öğretmenlerdir.

FACEBOOK ÖĞRETMEN SAYFASI

FACEBOOK ÖĞRETMEN GRUBU

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor