• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: 60 Bin Kamu Personeli Alınacak

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: 60 Bin Kamu Personeli Alınacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun kamuda ki personel alımında 2017 yılında çok cimri olacağız, alımları durduracağız demesi üzerine Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş’tan konuyla ilgili açıklama geldi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun kamuda ki personel alımında 2017 yılında çok cimri olacağız, alımları durduracağız demesi üzerine Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş’tan konuyla ilgili açıklama geldi. 15 Temmuz gecesi yaşanan terör saldırıları ve darbe girişimleri sonrası Türkiye’nin ciddi manada yeni bir yapılanma süreci içerisine girdiğini belirten Kurtulmuş, “Bir taraftan bu süreçleri yönetiyoruz, diğer taraftan kamu düzeninin sürekliliğini sağlamak için koordineli, adaptasyonlu ve mantıklı adımlar atmak istiyoruz. Sayın Bakanımızın dediği doğru, fakat bu cümleler farklı noktalara çekilmeye çalışılmamalı. Kamuda ki arındırma süreci ile birlikte kamu personeli alımı noktasında ihtiyaçlarında ortaya çıktığını görüyoruz” ifadelerini kullandı.

60 BİN PERSONELİN ALIMININ BİR KISMI KADROLU BİR KISMI SÖZLEŞMELİ OLABİLİR
Yeni süreçte alımların durdurulmuş olmasına rağmen 60 bin kamu personeli alınacağını ifade eden Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, “Bu personellerimizin bir kısmı kadrolu diğer bir kısmı ise sözleşmeli olabilir. Bu süreçler değerlendirilir, bakanlıklarımızdan eksiklikleri talep edeceğiz. Sonuç olarak şunu söylemem gerekirse, kamuda eksik personel açığı olmayacak, hiçbir alan açık bırakılmayacak” Dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor