USD
3,6429
EURO
3,9051
ALTIN
150,1484

Dayakçı Öğretmen Konuştu: Pişmanım

İstanbul Ümraniye’de bir ilkokulda sınıf öğretmeninin öğrencilere dayak attığı ve azarladığı görüntüler Türkiye’nin gündeminde yer almıştı. Daha sonra velilerin şikayeti sonrasında “çocuklara ve kendini savunamayanlara karşı kasten yaralama” gerekçesi ile gözaltına alınan…

Dayakçı Öğretmen Konuştu: Pişmanım

İstanbul Ümraniye’de bir ilkokulda sınıf öğretmeninin öğrencilere dayak attığı ve azarladığı görüntüler Türkiye’nin gündeminde yer almıştı. Daha sonra velilerin şikayeti sonrasında “çocuklara ve kendini savunamayanlara karşı kasten yaralama” gerekçesi ile gözaltına alınan öğretmen sorgusunun ardından savcılık tarafından serbest bırakıldı.

Öğretmenin savcılık ifadesinde: “O gün velilerle tartışmıştım, moralim bozuk olduğundan öğrencilere o şekilde davrandım.” şeklinde savunma yaptığı söyleniyor.

Dayakçı öğretmenin çocuklara karşı uyguladığı baskı ve şiddet öğrencilerin psikolojisini bozmuş ve bu duruma başta veliler olmak üzere tüm Türkiye tepki göstermişti.

YORUMLAR


    0 YORUM

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır İnternet sitemizde yayınlanan makale, yazı ve dokümanlar izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.