USD
3,6683
EURO
3,9391
ALTIN
150,8859

Derste Telefon Kullanan Öğrenci Disipline Gidecek

Günlük hayatımızın bir parçası olan telefonların derslerde öğrenciler tarafından kullanılmasının önüne geçmek için MEB, bilişim cihazlarıyla ders sırasında ilgilenmenin karşılığında yönetmeliğe disiplin cezası verilir maddesi getirdi.

Derste Telefon Kullanan Öğrenci Disipline Gidecek

Ders sırasında öğrencilerin telefonlarıyla meşgul olması tüm öğretmenlerin yaşadığı bir sıkıntıdır. Özellikle günlük hayatımızın bir parçası olan telefonların derslerde öğrenciler tarafından kullanılmasının önüne geçmek için MEB, bilişim cihazlarıyla ders sırasında ilgilenmenin karşılığında yönetmeliğe disiplin cezası verilir maddesi getirdi.

28 Ekim 2016 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan Ortaöğretim Kurumlar Yönetmeliği değişiklileri arasında yer alan madde şu şekilde: “Ders saatleri içinde öğretmenin bilgisi ve kontrolü dışında bilişim araçlarını açık tutarak dersin akışını bozmak.” İlgili maddeye göre ders esnasında cep telefonuyla ilgilenen öğrencilere uyarı cezası verilebilecek.

Yine aynı tarihte yapılan bir diğer değişikliğe göre; öğretmenlerine, okul idaresine ve çalışanları ile arkadaşlarına sosyal medya üzerinden hakaret eden öğrencilere okuldan kısa süreli uzaklaştırma cezası verilebilecek. Bu konuda yönetmeliğe eklenen ilgili madde şu şekilde: “Kişilere, arkadaşlarına, okul yöneticilerine, öğretmenlerine ve diğer çalışanlarına karşı okul içinde ve dışında sözle, davranışla veya sosyal medya üzerinden hakaret etmek, hakareti paylaşmak, yaymak veya başkalarını bu davranışa kışkırtmak

YORUMLAR


    0 YORUM

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır İnternet sitemizde yayınlanan makale, yazı ve dokümanlar izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.