USD
3,6143
EURO
3,9060
ALTIN
144,5558

Eğitim-Öğretime Hazırlık Ödeneği Yatan İller

Öğretmenlere her eğitim-öğretim yılı öncesinde verilen eğitim-öğretime hazırlık ödeneği bir diğer ismiyle kırtasiye yardımı genelde eğitim-öğretim başlamadan öğretmenlere ödenir. Bu yardımın mantığı da öğretmenlerin yeni eğitim-öğretim yılına hazırlıklı girmesidir. ☞ Uygulamamızı indirerek; Öğretmenler için haber, sınav görevi ve özlük hakkınızla ilgili gelişmeleri anlık olarak takip edin  Ancak bu yardımın mantığıyla ödeneklerin yatırılma tarihi arasında büyük […]

Eğitim-Öğretime Hazırlık Ödeneği Yatan İller

Öğretmenlere her eğitim-öğretim yılı öncesinde verilen eğitim-öğretime hazırlık ödeneği bir diğer ismiyle kırtasiye yardımı genelde eğitim-öğretim başlamadan öğretmenlere ödenir. Bu yardımın mantığı da öğretmenlerin yeni eğitim-öğretim yılına hazırlıklı girmesidir.

☞ Uygulamamızı indirerek; Öğretmenler için haber, sınav görevi ve özlük hakkınızla ilgili gelişmeleri anlık olarak takip edin GooglePlay

Ancak bu yardımın mantığıyla ödeneklerin yatırılma tarihi arasında büyük bir orantısızlık var. Bu ödenek bazen Ekim ayına bile sarkabilmektedir. 2016-2017 kırtasiye yardımı Milli Eğitim Bakanının onayıyla 5 Eylül 2016 tarihinden itibaren öğretmenlere ödenecekti. Böylelikle öğretmenlerin Kurban Bayramına hazırlıklı girmesi de sağlanacaktı. Ancak okulların açılmasına yaklaştığımız şu günlerde bu ödeneğin hala yatmadığı görülmektedir. Bunun sebepleri ilgili personellerin yavaş çalışmasıdır. Bazı il ve ilçelerde memurlar bu konudaki işlemleri hızlı bir şekilde tamamlamış ve kırtasiye yardımlarını öğretmenlere ödenmesini sağlamışlardır. Ancak bazı il ve ilçelerde maalesef memurların bu konuda yavaş davranması bu ödemeleri geciktirmiştir. 2016 kırtasiye yardımının okulun açıldığı ilk hafta tüm illerde yatırılması bekleniyor.

2016-2017 Kırtasiye Yardımı Yatan İller

Tokat, Kilis, Antalya, Erzurum, İstanbul, Osmaniye, Bursa gibi illerin bazı ilçelerinde eğitim-öğretim ödeneğini yatırılmıştır.

İstanbul’da Çatalca ve Üsküdar’daki okulların büyük kısmında ödenekler yatmış.

Bursa Nilüfer’de eğitim ödeneği yatırılmış.

Sosyal Medyadan Öğretmen Haberlerini Takip İçin Aşağıdaki Sayfa-Grubumuzu Beğenebilirsiniz:

FACEBOOK ÖĞRETMEN SAYFASI

FACEBOOK ÖĞRETMEN GRUBU

YORUMLAR


  2 YORUM

  • Cemil Eylül 21, 2016

   İnsanların Keyfini beklemekle geçiyor ömrümüz..

   Cevapla

  • Fatih Ekim 3, 2016

   Ekim ayının ilk pazartesi oldu ama Malatya hala yatmadı. Yazıklar olsun.

   Cevapla

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır İnternet sitemizde yayınlanan makale, yazı ve dokümanlar izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.