USD
3,6143
EURO
3,9060
ALTIN
144,5878

Eş Durumu Atama Mağduru Öğretmenlere Güzel Haber

☞ Uygulamamızı indirerek; Öğretmenler için haber, sınav görevi ve özlük hakkınızla ilgili gelişmeleri anlık olarak takip edin Ağustos ayında yapılan özür grubu atamalarına yaklaşık olarak 26 bin öğretmen başvurmuştu. Ancak eş durumu için başvuran 6 bin öğretmenin ataması gerçekleşmemişti. Bu mağduriyetin temelinde ise eş durumu atamalarında İlçe emri uygulamasının yapılmamış olmasıydı. Bunun üzerine aile bütünlüğü […]

Eş Durumu Atama Mağduru Öğretmenlere Güzel Haber

☞ Uygulamamızı indirerek; Öğretmenler için haber, sınav görevi ve özlük hakkınızla ilgili gelişmeleri anlık olarak takip edinGooglePlay

Ağustos ayında yapılan özür grubu atamalarına yaklaşık olarak 26 bin öğretmen başvurmuştu. Ancak eş durumu için başvuran 6 bin öğretmenin ataması gerçekleşmemişti. Bu mağduriyetin temelinde ise eş durumu atamalarında İlçe emri uygulamasının yapılmamış olmasıydı. Bunun üzerine aile bütünlüğü konusunda mağdur olduklarını belirten öğretmenler çeşitli eylemlerde bulundular. Sendikaların da eş durumu atama mağduru öğretmenlere destek vermesi üzerine olumlu haberler gelmeye başladı.

Eğitim Bir-Sen Başkanı Ali Yalçın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada: ” ”Bakanlıkla yaptığımız görüşmede eş durumundan tayin talebi olan öğretmenlerle ilgili olumlu cevap var. Aile bütünlüğü sağlanacaktır.” şeklinde konuştu.

Ali Yalçın’ın açıklaması sonrasında eş durumu yer değiştirme konusu hakkında MEB tarafından da olumlu açıklamaların en kısa sürede gelmesi bekleniyor.

Facebook Öğretmen Sayfamızı beğenmek için tıklayınız

Soru – Cevap Paylaşımları yapabileceğiniz Facebook Öğretmen Grubumuza katılmak için tıklayınız

YORUMLAR


  5 YORUM

  • ramazan doğan Eylül 3, 2016

   Bu açıklama çokmu zor Acil Açıklamaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa bekliyoruz.sayın Başkan 3 Gün geçti.

   Cevapla

   • admin Eylül 4, 2016

    İnşallah gelecektir bu açıklama. Dualarımız sizinle

    Cevapla

  • arez Eylül 4, 2016

   umarım bu hafta eş durumu mağdurları olarak güzel haber alırız.Bayram sonrası okullar açılıyor.

   Cevapla

  • magdurr Eylül 4, 2016

   bekliyoruzz guzel haberleri insallah ...

   Cevapla

  • magdurr Eylül 4, 2016

   aileler ayrı kalmasınn lutfennn

   Cevapla

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır İnternet sitemizde yayınlanan makale, yazı ve dokümanlar izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.