USD
3,0649
EURO
3,3496
ALTIN
124,7304

İl İçi Tayinde Yolluk Alınır

İl içinde okulu değişen öğretmen ve memurların merak ettikleri ve genelde de sorun yaşadıkları durumların başında “il içi tayinde yolluk alınır mı?” sorusu gelmektedir. Aslında bu sorun son birkaç yıldır var. Bundan önce il içi tayinlerde yollukların ödenmesinde sıkıntı yaşanmıyordu. Sıkıntının kaynağı 2014 yılında çıkarılan Büyükşehir Belediye Kanunu’dur. Bu kanunda özetle büyükşehir olan illerin tüm […]

İl İçi Tayinde Yolluk Alınır

İl içinde okulu değişen öğretmen ve memurların merak ettikleri ve genelde de sorun yaşadıkları durumların başında “il içi tayinde yolluk alınır mı?” sorusu gelmektedir. Aslında bu sorun son birkaç yıldır var. Bundan önce il içi tayinlerde yollukların ödenmesinde sıkıntı yaşanmıyordu. Sıkıntının kaynağı 2014 yılında çıkarılan Büyükşehir Belediye Kanunu’dur. Bu kanunda özetle büyükşehir olan illerin tüm ilçeleri,köyleri,mahalleleri aynı il olarak kabul ediliyordu. Mantıken de il içi tayinde, bu kanuna göre il içinde ilçe kavramı ortadan kalktığı için memur tayin olduğunda aynı ilde bulunduğundan yolluk ödenmesine gerek duyulmuyordu.

İl İçi Tayinde Yolluk Alınır mı?

Bu kanunla birlikte memurların il içinde nakilde yolluk alamaması vb. sorunlar birçok memuru mağdur edince sendikaların girişimleriyle torba yasaya eklenen bir değişiklikle “Memuriyet Mahalli” maddesinde gerekli düzenlemeler yapılmıştır. Bu düzenlemeyle birlikte memurlar, öğretmenler il içi atamaları sonrasında başka bir ilçeye gittiklerinde (Örneğin İstanbul’un Pendik ilçesinden Avcılar ilçesine tayin olan memur) yolluk alabileceklerdir. Bu konuda yapılması gereken dilekçe ile okuluna başvurmak olacaktır. Yolluk Hesaplamak İçin TIKLAYINIZ

Facebook Öğretmen Sayfamızı beğenmek için tıklayınız

Soru – Cevap Paylaşımları yapabileceğiniz Facebook Öğretmen Grubumuza katılmak için tıklayınız

YORUMLAR


  2 YORUM

  • kübra Haziran 24, 2016

   Istanbul ataşehir den Çanakkale gökçeada ya tayini m çıkarsa ilçe Çanakkale'ye kadar yolluk hesaplanır diyor paylaşımlar ise ilçe hesaplanır diyor. Kesin olan hangisidir. Ne kadar yolluk alırım.

   Cevapla

  • Zehra Ağustos 30, 2016

   Merhaba. Benim de tayinim aynı ilin bir beldesinden başka bir köyüne çıktı fakat ikisi de merkeze bağlı yani ilçe değişimi olmadı ikametgahım da aynı kalıyor bu durumda yolluk alabilir miyim??

   Cevapla

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır İnternet sitemizde yayınlanan makale, yazı ve dokümanlar izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.