USD
3,6334
EURO
3,9278
ALTIN
145,5750

İş Adamları ‘Çince’ Ders İstedi

TÜÇİAD Başkanı Koçak, Çince bilen kişilere gerek duyulduğunu ifade ederek orta dereceli okullarda seçmeli ders olarak Çincenin okutulmasını istedi.

İş Adamları ‘Çince’ Ders İstedi

Türkiye-Çin Halk Cumhuriyeti İşadamları Dostluk ve Dayanışma Derneği (TÜÇİAD) Başkanı Kemal Koçak, turizmle birlikte ticaretin de gelişebilmesi için Çince bilen kişilere ihtiyaç duyulduğunu söyledi. Koçak, Çincenin orta dereceli okullarda seçmeli ders olarak okutulmasını talep etti.

Koçak ile Uluslararası Öğrenci Değişim Programı (AISEC) Başkanı Emre Can Yödek, Çin ile Türkiye arasında öğrenci değişim programı kapsamında protokol imzaladı.

İmza töreninde konuşan Koçak, Türkiye’den Çin’e, aynı şekilde Çin’den de Türkiye’ye öğrenci değişim programlarının düzenleneceğini bildirdi.

Turizme de katkı sağlanacaklarını ifade eden Koçak, ticaretin de gelişebilmesi için Türkiye’de Çince bilen kişilere ihtiyaç duyulduğunu ifade ederek, Çinli iş adamlarının Çince bilen asistanlara ihtiyaç duyduğunu dile getirdi.

Çin ile işbirliğinin daha da artırılması için Çince bilen insanlara ihtiyaç duyulduğunu vurgulayan Koçak, Milli Eğitim Bakanlığı ile temas kurduklarını, Çincenin orta dereceli okullarda ders olarak okutulması ile ilgili çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Koçak, il milli eğitim müdürlüğüyle de protokol imzaladıklarını, böylece halk eğitim müdürlüklerinde Çince kurslar açtıklarını sözlerine ekledi.

YORUMLAR


    0 YORUM

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır İnternet sitemizde yayınlanan makale, yazı ve dokümanlar izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.