USD
3,6275
EURO
3,9229
ALTIN
145,3905

Kar Tatili Telafi Derslerinin Yapılması İçin Resmi Yazı Yayımlandı

Milli Eğitim Bakanlığından da okullara resmi yazı gönderilerek kar tatillerinden dolayı yapılamayan derslerin bir program çerçevesinde hafta içi, hafta sonu ya da gerekiyorsa yarıyıl tatilinde yapılması istendi.

Kar Tatili Telafi Derslerinin Yapılması İçin Resmi Yazı Yayımlandı

Türkiye’yi etkisi altına alan yoğun kar yağışlarından dolayı geçen haftalarda birçok ilde okullar kar nedeniyle yapılamamıştı. Tatillerden dolayı öğrencilerin derslerden geri kalması nedeniyle daha önce valilikler telafi derslerinin yapılabileceğini açıklamıştı. Bununla ilgili Milli Eğitim Bakanlığından da okullara resmi yazı gönderilerek kar tatillerinden dolayı yapılamayan derslerin bir program çerçevesinde hafta içi, hafta sonu ya da gerekiyorsa yarıyıl tatilinde yapılması istendi.

Telafi Derslerinde Öğretmenlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?

Resmi yazının sonundaki ifadeye göre ayrıca “kar tatili telafi dersleri” için görev alacak öğretmenler ek ders ücretlerini de alabilecek.

Hafta sonu Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz‘ın basınla yaptığı toplantıda bu soru kendisine sorulmuş, Bakan Yılmaz da: “Telafi programı gerekiyorsa Şubat’tan sonra da yapılır.” demişti.

MEB’in Telafi Dersleriyle İlgili Yazısı

FACEBOOK ÖĞRETMEN SAYFASI

FACEBOOK ÖĞRETMEN GRUBU

YORUMLAR


    0 YORUM

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır İnternet sitemizde yayınlanan makale, yazı ve dokümanlar izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.