USD
3,0849
EURO
3,3547
ALTIN
125,4273

Kar Tatilinde Öğretmenin Ek Dersi Kesilir mi?

Kar haberlerinin ve tatillerinin gündemde yoğun olarak yer tuttuğu bugünlerde öğretmenlerin merak ettiği soruların başında kar tatillerinde ek derslerin kesilip kesilmeyeceği gelmektedir. 2012 yılına kadar kar tatillerinde öğretmenlerin ek dersleri kesiliyordu. Özellikle ders yoğunluğunun fazla olduğu bir günde gelen kar tatili öğretmenin o hafta ek ders alamamasına neden oluyordu. Bu durumun getirdiği mağduriyet 2012 yılında […]

Kar Tatilinde Öğretmenin Ek Dersi Kesilir mi?

Kar haberlerinin ve tatillerinin gündemde yoğun olarak yer tuttuğu bugünlerde öğretmenlerin merak ettiği soruların başında kar tatillerinde ek derslerin kesilip kesilmeyeceği gelmektedir.

2012 yılına kadar kar tatillerinde öğretmenlerin ek dersleri kesiliyordu. Özellikle ders yoğunluğunun fazla olduğu bir günde gelen kar tatili öğretmenin o hafta ek ders alamamasına neden oluyordu. Bu durumun getirdiği mağduriyet 2012 yılında Kamu Görevlileri Hakem Kurulunun aldığı bir kararla giderildi. Alınan karar şu şekildedir: “(1) 01.09.2012 tarihinden geçerli olmak üzere, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarında ders yılı içerisindeki iş günlerinde genel idari izinli olmaları sebebiyle eğitim ve öğretim faaliyetlerini fiilen yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler ile öğrencilerin çeşitli nedenlerle sınıf veya okul bütünlüğünde izinli sayılmaları sebebiyle eğitim ve öğretim faaliyetlerini fiilen yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler, bu sürelerde üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim, hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılırlar.”

Bu maddeye istinaden kar tatillerinde öğretmen ve yöneticilerin ek dersleri hiç bir şekilde kesilmeyecektir.

Öğretmen Haber ve Paylaşımları İçin Grubumuza Bekleriz Facebook-icon

YORUMLAR

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır İnternet sitemizde yayınlanan makale, yazı ve dokümanlar izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.