USD
3,0595
EURO
3,3513
ALTIN
124,7304

Kodlama Dersi Zorunlu Oluyor

Özellikle bilişim öğretmenleri tarafından ısrarla dile getirilen kodlama dersinin zorunluluğuyla ilgili MEB yetkilileri olumlu yönde açıklama yapıyordu. Kodlama alanında dünyanın gerisinde kaldığımız eleştirisi de sıklıkla yapılıyordu. Bununla ilgili MEB tarafından ilk resmi açıklama geldi. MEB’in her ay yayımladığı “Tebliğler Dergisi” nin Mart sayısında özel bir okulun 2016-2017 eğitim-öğretim yılında okutulacak dersler arasında Bilişim Teknolojileri ve Yazılım […]

Kodlama Dersi Zorunlu Oluyor

Özellikle bilişim öğretmenleri tarafından ısrarla dile getirilen kodlama dersinin zorunluluğuyla ilgili MEB yetkilileri olumlu yönde açıklama yapıyordu. Kodlama alanında dünyanın gerisinde kaldığımız eleştirisi de sıklıkla yapılıyordu.

Bununla ilgili MEB tarafından ilk resmi açıklama geldi. MEB’in her ay yayımladığı “Tebliğler Dergisi” nin Mart sayısında özel bir okulun 2016-2017 eğitim-öğretim yılında okutulacak dersler arasında Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersinin de olması gerektiği belirtildi.

İşte MEB Tebliğler Dergisinin 191. sayısında yer alan ilgili açıklama:

kodlama dersi

Facebook Öğretmen Sayfamızı beğenmek için tıklayınız

YORUMLAR

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır İnternet sitemizde yayınlanan makale, yazı ve dokümanlar izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.