• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
KPSS DHBT Yarın Yapılacak

KPSS DHBT Yarın Yapılacak

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde din hizmetlerinde görev alacak personelin seçilebilmesi için Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) yapılacak.

KPSS DHBT testi, 4 Aralık Pazar günü saat 9.30’da yapılacak. Sınavda çoktan seçmeli 40 soruluk alan bilgi testi uygulanacak ve testin süresi 60 dakika olacak.

Testteki DHBT-1’de 20 soru yer alacak ve bu ilk 20 soru, temel din bilgisi konularından meydana gelecek. Bu test sınava katılan herkes için ortak olacak. Testte, İslam İnanç Esasları, İslam İbadet Esasları, “Kur’an tarihi, tecvid, Kur’an-ı anlama ve meal bilgisi”ni kapsayan Kur’an Bilgisi. Siyer, İslam Ahlakı gibi konu başlıklarından sorular sorulacak.

DHBT-2, ikinci 20 soruluk kısmı oluşturuyor. Bu kısımda sorular öğrenim düzeylerine göre değişecek. Sınava lisans düzeyinde katılanlar için fakültesi müfredatı, ön lisans düzeyinde katılanlar için ilahiyat ön lisans programı müfredatı, ortaöğretim düzeyinde katılanlar için de imam hatip okulları müfredatı soruları sorulacak. Bu kısımdaki sorular “Tefsir, Fıkıh, Hadis, Akaid ve Kelam, İslam Tarihi, Dinler ve Mezhepler Tarihi, Dini Hitabet” gibi konu başlıklarından hazırlanacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
Mobil Sürüme Geç