USD
3,6143
EURO
3,9060
ALTIN
144,5878

KPSS Sonuçları Açıklandı

☞ Öğretmen atamaları sürecini yakından takip etmek için uygulamamız indirebilirsiniz  22 Mayıs ve 29 Mayıs 2016 tarihlerinde KPSS, Eğitim Bilimleri ve Alan Sınavı testi yapılmıştı. KPSS Sonuçlarını açıklanma tarihi daha önceden 14 Temmuz 2016 olarak belirtilmişti. Sınava giren yüz binlerce adayın merak ettiği soruların başında ise KPSS sonuçlarının belirtilen günde açıklanıp açıklanmayacağındaydı. ÖSYM’nin daha önceden de […]

KPSS Sonuçları Açıklandı

☞ Öğretmen atamaları sürecini yakından takip etmek için uygulamamız indirebilirsiniz GooglePlay

22 Mayıs ve 29 Mayıs 2016 tarihlerinde KPSS, Eğitim Bilimleri ve Alan Sınavı testi yapılmıştı. KPSS Sonuçlarını açıklanma tarihi daha önceden 14 Temmuz 2016 olarak belirtilmişti.

Sınava giren yüz binlerce adayın merak ettiği soruların başında ise KPSS sonuçlarının belirtilen günde açıklanıp açıklanmayacağındaydı. ÖSYM’nin daha önceden de belirttiği gibi sonuçlar 14 Temmuz günü açıklandı. Sınav sonuçlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Öğretmenlik başvurusunda bulunacak adayların ise 24 Temmuz günü yapılacak olan ÖABT’ye girmeleri gerekmekte.

2016 KPSS Sonuçları

2016 KPSS sonuçlarına ulaşmak için TIKLAYINIZ

206 yılında yapılan bir değişiklikle bundan sonra KPSS puanları sınav sonuçlarının açıklandığı tarihten itibaren 2 yıl olacaktır. Öğretmenlik için KPSS puan geçerliliği ise sınav sonuçlarının açıklandığı tarihten itibaren 1 yıldır.

Facebook Öğretmen Sayfamızı beğenmek için tıklayınız

Soru – Cevap Paylaşımları yapabileceğiniz Facebook Öğretmen Grubumuza katılmak için tıklayınız

YORUMLAR


    1 YORUM

    • Savas Eylül 5, 2016

      Merhaba admin

      Cevapla

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır İnternet sitemizde yayınlanan makale, yazı ve dokümanlar izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.