• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kyk Burs Ve Kredi Ödemeleri Ne Zaman?

Kyk Burs Ve Kredi Ödemeleri Ne Zaman?

KYK sonuçlarının açıklanması ile birlikte öğrenciler merakla burs ve kredi ödemelerinin ne zaman başlayacağını soruyordu ve yapılan açıklama ile bu sorular cevap buldu.

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun üniversite öğrencilerine verdiği kredi ve burs başvurularının sonucu Kasım ayının 17’sinde açıklandı. Sonuçların ilan edilmesinin ardından kredi ve bursların hangi tarihte ödeneceğini merak eden öğrenciler, KYK’yı soru yağmuruna tuttu. KYK da ödemelerle ilgili duyuru yayınladı.

KYK’nın duyurusuna göre ilk kez başvuru yapıp taahhütname onay işlemlerini gerçekleştiren ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri ilk ödemelerini aralık ayında alacak ancak ekim, kasım ve aralık olmak üzere üç aylık ödeme yapılacak. Öğrenciler, TC Kimlik  Numarası’nı son hanesine göre kredi ya da burslarını bankadan çekebilecek.

TC Kimlik Numarası 0 ile bitenler her ayın 6’sında, 2 ile bitenler 7’sinde, 4 ile bitenler 8’inde, 6 ile bitenler 9’unda, 8 ile bitenler ise ayın 10’nda burs ve kredilerini alabilecek. Burs ve krdi ödemeleri, Ziraat Bankası aracılığı ile yapılıyor. Öğrencilerin banka kartı ile ilgili tüm sorgulamalarını Ziraat Bankası’nın internet sitesi ya da müşteri hizmetleri aracılığı ile gerçekleştirebiliyor. Burs ücretleri ise lisans öğrencileri için aylık 400 lira, yüksek lisans öğrencileri için aylık 800 lira, doktora öğrencileri için ise aylık 1200 lira olarak belirlendi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor