• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
MEB Bakanlığı Norm Güncellemesi İle İlgili Yazısı Yayımlandı

MEB Bakanlığı Norm Güncellemesi İle İlgili Yazısı Yayımlandı

İhtiyaç ve Norm Kadro Fazları Öğretmenler için Milli Eğitim Bakanlığınca çıkartılan genelge, 81 ilin müdürlüklerine gönderildi. Başvuruların başlangıç ve bitiş tarihi de ilgili genelgede açıklandı. MEB Norm Fazlası öğretmenlerinin uzun zamandan beri beklediği genelgeyi resmi olarak yayınladı. Bu bilgilendirme yazısında, ilgili öğretmenlerin atama şartları, atamalar için ilk ve son başvuru tarihleri de netleşmiş oldu. Atama […]

İhtiyaç ve Norm Kadro Fazları Öğretmenler için Milli Eğitim Bakanlığınca çıkartılan genelge, 81 ilin müdürlüklerine gönderildi. Başvuruların başlangıç ve bitiş tarihi de ilgili genelgede açıklandı.

MEB Norm Fazlası öğretmenlerinin uzun zamandan beri beklediği genelgeyi resmi olarak yayınladı. Bu bilgilendirme yazısında, ilgili öğretmenlerin atama şartları, atamalar için ilk ve son başvuru tarihleri de netleşmiş oldu. Atama talebi olan öğretmenlerin kurumlara başvuru tarihi 23 Eylül 2016 olarak belirlendi. İhtiyaç için kurum başvuruları 26 Eylül 2016 tarihinde, mesai bitiminde son bulacak.

Bu genelge kapsamında, valiliklere giden yazıda, atama yetkisinin bakanlıklarda olan kısmı hariç, açık olan, yeni açılan eğitim kurumları ve özel okullar bakanlığa devredilinceye kadar atamalara öncelik verileceği belirtildi.

Genelde dikkat çeken bir diğer husus ise, bakanlığın geçici görev konusunda yaptığı açıklamalar oldu. Bu açıklamaya göre Devlet Memurları Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına ilişkin olan yönetmeliğin 9.maddesinin son fıkrasında ki hüküm dikkate alınacak. Bu kapsamda norm fazlası öğretmenler ilgili kurumlarda sekiz yılı tamamlamışlarsa, aynı şekilde zaruri haller dışında kalan, bakanlığın merkez ve taşra teşkilatlarında ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarında geçici görevlendirilme yapılamayacağı belirti. Aynı genelge de atamaların toplamda dört yıllığına yapılacağı da belirtildi.

Atama için tercih yapan adayların 25 kurumu tercih edebileceği belirti. Norm kadro için atanamayan ya da tercihlerini yapamamış olanlar ise, hizmet puanlarına göre bulundukları yerde ya da ilin, ilçesin değerlendirilecekler. Bu değerlendirme hizmet süresi ve puanına göre yapılacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor