USD
3,0857
EURO
3,3588
ALTIN
125,8497

MEB :Ders Saatleri Azalacak

Milli eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, okullarda ders müfredatlarının ve ders saat sayısının fazla olduğunu bununla ilgili çalışmaların yapılacağını söyledi. Yapılan açıklama tüm eğitim camiasında heyecan yarattı. Yusuf Tekin’in açıklamaları özetle şu şekilde: “Genel olarak derslerin haftalık ders saati sayısı çok fazla. Bununla birlikte ders içerikleri de hayli kalabalık. Ders içeriklerinin fazla olmasından dolayı öğrencilere […]

MEB :Ders Saatleri Azalacak

Milli eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, okullarda ders müfredatlarının ve ders saat sayısının fazla olduğunu bununla ilgili çalışmaların yapılacağını söyledi. Yapılan açıklama tüm eğitim camiasında heyecan yarattı.

Yusuf Tekin’in açıklamaları özetle şu şekilde:

“Genel olarak derslerin haftalık ders saati sayısı çok fazla. Bununla birlikte ders içerikleri de hayli kalabalık. Ders içeriklerinin fazla olmasından dolayı öğrencilere kalın kitaplar vermek zorunda kalıyoruz. Müfredatın iyileştirilmesi için Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın talimatıyla çalışmalar başladı. Çalışmalar neticesinde çıkan sonuç bakana sunulacak.”

Ders saatleri ve ders içeriklerinin yoğun olması hem öğrenciler hem de öğretmenler tarafından eleştiriliyordu. Bu nedenle yapılacak düzenlemenin yararlı olacağını düşünmekteyiz.

Facebook Öğretmen Sayfamızı beğenmek için tıklayınız

Soru – Cevap Paylaşımları yapabileceğiniz Facebook Öğretmen Grubumuza katılmak için tıklayınız

YORUMLAR

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır İnternet sitemizde yayınlanan makale, yazı ve dokümanlar izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.