USD
3,6724
EURO
3,9399
ALTIN
151,0704

MEB Müsteşar Yardımcısı Yıldız: FETÖ’nün Yardımcı Materyalleri Dikkat

MEB Müsteşar Yardımcısı Muammer Yıldız, Fethullahçı Terör Örgütünün yoğunlukla askeri ve eğitim alanlarında yuvalandığına ve kurum mekanizmalarına yerleştiğine dikkat çekerek, yardımcı kitapların yasaklandığını fakat yardımcı bazı materyallerin hala kullanılabileceğini söyleyerek vatandaşların dikkatli olması yönünde çağrıda bulundu.

MEB Müsteşar Yardımcısı Yıldız: FETÖ’nün Yardımcı Materyalleri Dikkat

MEB Müsteşar Yardımcısı Muammer Yıldız, Fethullahçı Terör Örgütünün yoğunlukla askeri ve eğitim alanlarında yuvalandığına ve kurum mekanizmalarına yerleştiğine dikkat çekerek, yardımcı kitapların yasaklandığını fakat yardımcı bazı materyallerin hala kullanılabileceğini söyleyerek vatandaşların dikkatli olması yönünde çağrıda bulundu. Burada en önemli husus amacı gerçekten öğrencisine eğitim vermek olan öğretmenlerin belirleyeceği yardımcı kitaplara ulaşmaktır diyen Yıldız, “Velilerimiz burada öğretmenlerimiz ile koordine bir süreç geçirerek, çocuklarımızın ve de gençlerimizin sağlıklı verilere ulaşmasını sağlayabilir. Konuyla ilgili bakanlığımıza da danışmalarda bulunabilirler” ifadelerini kullandı.

GENELGEMİZDE HİÇBİR ŞEKİLDE YARDIMCI KİTAP KULLANILMAYACAK İBARESİ MEVCUT DEĞİL
Milli Eğitim Bakanlığı olarak il valiliklerine bir yazı geçtiklerini belirten MEB Müsteşar Yardımcısı Muammer Yıldız, “Bu genelgede ki bazı ibareler hiçbir şekilde yardımcı kitap kullanılmayacak şeklinde anlaşılmış. Bir defa bu doğru değil, böyle bir ibrazımız bulunmaktadır. Sadece konu hakkında dikkatli olunması gerekmektedir. Müfredatımızı destekleyen nitelikte yardımcı kitapların ve materyallerimizin kullanılmasında herhangi bir sakınca yoktur” Dedi.

YORUMLAR


    0 YORUM

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır İnternet sitemizde yayınlanan makale, yazı ve dokümanlar izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.