USD
3,6143
EURO
3,9060
ALTIN
144,5558

MEB Müsteşarı Müdür Yardımcılığı Sınavı Hakkında Konuştu

Son günlerde öğretmenler arasında gündemi meşgul eden konulardan biri olan müdür yardımcılığı sınavı hakkında bir açıklama da MEB Müsteşarı Yusuf Tekin’den geldi. MEB Müsteşarı Yusuf Tekin, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada sınavın MEB’in sınavı iptal etmediğini, bir sendikanın açtığı dava sonucunda yürütmenin durdurulduğunu bu karar sonucuna göre ise sınav hakkında bir idari işlemin tesis edilemeyeceğini, […]

MEB Müsteşarı Müdür Yardımcılığı Sınavı Hakkında Konuştu

Son günlerde öğretmenler arasında gündemi meşgul eden konulardan biri olan müdür yardımcılığı sınavı hakkında bir açıklama da MEB Müsteşarı Yusuf Tekin’den geldi. MEB Müsteşarı Yusuf Tekin, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada sınavın MEB’in sınavı iptal etmediğini, bir sendikanın açtığı dava sonucunda yürütmenin durdurulduğunu bu karar sonucuna göre ise sınav hakkında bir idari işlemin tesis edilemeyeceğini, dolayısıyla da itiraz ettikleri kararın nihai sonucu beklediklerini belirtti. Müsteşar Tekin’in son tweeti ise “Yargı kararını verip sınavı iptal etmezse biz bu sınav sonuçlarına göre işlem tesis edeceğiz.” şeklinde oldu.

Özellikle son cümlenin üzerine eğer mahkemede itiraz edilen karar kazanılmazsa bu sınavın geçersiz olacağı şeklinde yorumlar yapılıyor.

Facebook Öğretmen Sayfamızı beğenmek için tıklayınız

Soru – Cevap Paylaşımları yapabileceğiniz Facebook Öğretmen Grubumuza katılmak için tıklayınız

YORUMLAR


    0 YORUM

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır İnternet sitemizde yayınlanan makale, yazı ve dokümanlar izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.