USD
3,6762
EURO
3,9419
ALTIN
151,2877

MEB Öğrencileri Türk Edebiyatına Teşvik Ediliyor

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 23 şehirde başlatılacak olan “Anadolu Mektebi Yazar Okumaları” projesiyle 10 ve 11’nci sınıf öğrencileri arasında gönüllülük esasına göre Türk edebiyatının seçkin eserlerinin ele alınacağı okuma grupları oluşturulacak.

MEB Öğrencileri Türk Edebiyatına Teşvik Ediliyor

Sakarya Üniversitesi tarafından başlatılan, daha sonra Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) üstlendiği “Anadolu Mektebi Yazar Okumaları” projesi kapsamında 23 kentteki lise öğrencileri, Türk edebiyatı eserlerini okuyacak.

Bakanlığın hedefi, gönüllü öğrenci ve öğretmenlerden oluşturulan okuma gruplarıyla 10 ve 11’nci sınıflardaki projeyi geliştirmek.

MEB Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, projenin Prof. Dr. Sami Güçlü’nün Sakarya’da 2012 yılında bir grup öğrenciye birlikte bir yazarın kitaplarının tamamını okuyarak anlamaya yönelik bir çalışma gerçekleştirdiğini söyledi.

Belirli sayıda lise öğrencisinin projeye gönül verdiğini ifade eden Erdem, lise 10 ve 11’inci sınıfta okuyan öğrencileri seçtiklerini belirterek, öğrencilerin okumaya teşvik edileceğini söyledi.

Amaçlarının okumayı sevmeyen öğrencilerin de okumaya özendirilmesi olduğunu vurgulayan, aynı zamanda projenin Yürütme Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini üstlenen Orhan Erdem, eski Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın da proje ile ilgilendiğini, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından destek gördüğünü söyledi.

Erdem, projenin 23 şehirde il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinin yardımları ile sürdürüleceğini belirterek, her kentte ortalama 5 okulu belirleyeceklerini sözlerine ekledi.

YORUMLAR


    0 YORUM

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır İnternet sitemizde yayınlanan makale, yazı ve dokümanlar izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.