USD
3,0855
EURO
3,3575
ALTIN
125,4153

MEBBİS Sınav Modülüne İstatistik Eklendi

MEB’in düzenlediği sınavların ücretlerinin artmasıyla bu sınavlara olan rağbeti de artırdı. Ancak sınav görevlerinin verilmesiyle ilgili bir güvensizlik ortamı oluştu öğretmenlerde. Kendilerinden yüksek puanlı öğretmenlere sınav görevi çıkması, düşük puanlı öğretmenlere sınav görevi çıkmaması tüm öğretmenlerin aklını karıştırdı. Sınav görev dağılımının adil bir şekilde puanı en az olandan başlayarak yapıldığını göstermek için MEBBİS modülüne sınav […]

MEBBİS Sınav Modülüne İstatistik Eklendi

MEB’in düzenlediği sınavların ücretlerinin artmasıyla bu sınavlara olan rağbeti de artırdı. Ancak sınav görevlerinin verilmesiyle ilgili bir güvensizlik ortamı oluştu öğretmenlerde. Kendilerinden yüksek puanlı öğretmenlere sınav görevi çıkması, düşük puanlı öğretmenlere sınav görevi çıkmaması tüm öğretmenlerin aklını karıştırdı.

Sınav görev dağılımının adil bir şekilde puanı en az olandan başlayarak yapıldığını göstermek için MEBBİS modülüne sınav istatistikleri eklendi. Böylelikle MEB’in düzenlediği sınavlarda kaç öğretmenin görevlendirildiğini, öğretmenlerden en az ve en çok puanlı olanların istatistiki bilgisi görülebilecek.

YORUMLAR

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır İnternet sitemizde yayınlanan makale, yazı ve dokümanlar izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.