USD
3,5293
EURO
3,7715
ALTIN
132,2871

MEB’den Okullarda Kaynak Kitap Açıklaması

MEB Müsteşar Yardımcısı Muammer Yıldız kaynak kitap yasakları hakkında konuştu

MEB’den Okullarda Kaynak Kitap Açıklaması

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Muammer Yıldız, eğitim sektöründe yayıncılık yapan firmaların toplantısına katıldı. Toplantıda FETÖ’yü övücü mesajların yer aldığı tüm kitapları yasaklandığını, bu kitapların okullarda kullanılmayacağını belirten Yıldız, okullardaki kaynak kitap yasağıyla ilgili de konuştu. FETÖ hakkında içerik barındıran kitapların kaynak kitap kapsamında yasaklanmadığını belirten Yıldız, bu konuda öğretmenlerde yanlış bir algı oluştuğunu, tüm kitapların yasaklandığı şeklinde algılanmasının yanlış olduğunu belirterek derslerde müfredatı destekleyen yardımcı kitapların kullanılması yönünde bir yasağın olmadığını belirtti.

Bu konuda çeşitli İl MEM’lerden de basına yansıyan haberler çıkmıştı. Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri kaynak kitap kullanımın yasak olmadığını, velilere ve öğrencilere zorla kitap aldırmanın yasaklandığını belirtmişlerdi.

YORUMLAR

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır İnternet sitemizde yayınlanan makale, yazı ve dokümanlar izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.