USD
3,6775
EURO
3,9439
ALTIN
151,2501

Memur Öğretmenler “Öğretmenlik” Haklarını İstiyor

Kamu personeli olarak çalışan ancak Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen kadrolarına geçişlerinde KPSS puanı istenen memur öğretmenler öğretmenlik haklarını istiyor.

Memur Öğretmenler “Öğretmenlik” Haklarını İstiyor

Kamu personeli olarak çalışan ancak Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen kadrolarına geçişlerinde KPSS puanı istenen memur öğretmenler öğretmenlik haklarını istiyor. Özellikle 5 bin dershane ve etüt merkezi personelinin sınavsız olarak MEB’e öğretmen olarak atanmalarından sonra memur öğretmenler büyük bir hayal kırıklığına uğramış durumda.

Devlet kurumlarda kadrolu olarak çalışan öğretmenlik mezunu personellerin, dershane çalışanlarının sınavsız olarak öğretmenlik kadrolarına atanmalarına rağmen kendilerinden 2. bir KPSS puanı istenmesine tepki gösteriyor.

KPSS puanıyla yüzbinlerce adayı geçerek memur olarak atanan öğretmenlik mezunu çalışanlar kamuoyunda “memur öğretmenler” olarak anılmaktalar. Asıl meslekleri olan öğretmen olan ancak devlet kadrolarında başka işlerde çalışan memur öğretmenler, kendi alanları olan öğretmenlikte yıllarca aldıkları eğitimin karşılığını vermek istiyor. 2012 yılına kadar kurumlar arası geçişle asıl meslekleri olan öğretmenliğe geçebilen memur öğretmenler o tarihten itibaren bu mağduriyeti yaşadıklarını dile getiriyorlar. KHK’lar ile dershane personellerine sınavsız öğretmenlik hakkı tanınırken kendilerinin unutulmuş olmalarına tepki göstererek önceden olduğu gibi yine kurumlar arası geçişle “Memur öğretmenlere” öğretmenliğe geçiş hakkının verilmesini istiyorlar.

GooglePlay

YORUMLAR


  29 YORUM

  • memur ogretmen Ekim 31, 2016

   Esselamun aleyküm Çok teşekkür ederiz sesimizi duyurduğu niz için

   Cevapla

   • büyük iskender Kasım 1, 2016

    Allah razı olsun bu haberi yapanlardan, inşallah sesimizi duyarlar dersane öğretmenleri ve 2014 sonrası memurlardan sonra bizi es geçerlerse gerçekten kahroluruz.

    Cevapla

  • memur ogretmen Ekim 31, 2016

   Çok teşekkür ederiz sesimizi duyup bizi anlayıp bize destek oldugunuz için. .

   Cevapla

   • Berna Ekim 31, 2016

    Zamaninda zorlami memuruyete muracat ettirdiler.kendi isteginle gidip basvurdun ve atandin.simdi be hakki

    Cevapla

    • memurr Kasım 1, 2016

     Berna galiba sen başarının ne demek olduğunu bilmiyorsun.Bizim gibi yüksek kpss paunaları almış ve memur olamuş sonrasında eğitimini tamamlamış ya da bölümünde alım olmadığı için memuriyet tercih etmiş kişilere sataşmadan önce hayatında birkez olsun bir başarı gösterip git kpss'ye çalış, belki memur olabilirsin.

     Cevapla

  • Latif Ekim 31, 2016

   #MemurÖgretmenlere Atama istiyoruz. 4 yıllık hasret bitsin. Sınıflara geri dönmek istiyoruz

   Cevapla

   • Berna Ekim 31, 2016

    Zamaninda memuriyete basvurmasaydin ne hakki mis simdi

    Cevapla

    • emre koç Ekim 31, 2016

     sen önce kpss ye gireceksen 657 sayılı kanunu iyice bir ezberler.çok soru çıkar kpss de 657 sayılı kanundan.657 sayılı kanunda memurlar yaklaşık 50 yıldır kurumlararası geçiş hakkına sahiptirler.bak öğrenmiş oldun.haydi ders çalışmaya.bizim zaten kadromuz var.biz kurum değişikliği istiyoruz.

     Cevapla

    • Memur Öğretmen Kasım 1, 2016

     Daha bir sınav kazanamamış.Çalışmakta gözü olmayan insanların bizlere karşı çirkin tutumları.Bizler yani memur öğretmenler sonuna kadar hakettik ki zaten 2012 öncesi varolan bir hakken elimizden alınmıştı.

     Cevapla

  • Latif Ekim 31, 2016

   Teşekkürler sesimize kulak verdiğiniz için

   Cevapla

  • osman Ekim 31, 2016

   Tabikide insanlar sinava girmiş atanmis tekrar sınava girmek gerektiğini soyluyorlar zaten hak edilmiş bi memurluk var ortada sadece okudugumuz bölüm işini yapmak istiyoruz ülkemizin zor zamanlarında ekonomiye yük olmadan öğretmen açığını kapatacak memur öğretmenlik yapacak 11 bin memur var bunların rasyonel bir şekilde kullanarak maliyeye yük olmadan öğretmen açığını kapatmak en gerçekçi yaklaşım olacaktır sesimizi duyurdgunu iicn tesekurler umdumuz devlet büyüklerimizin sen bizi farketmesi

   Cevapla

   • Kelam Kasım 3, 2016

    Sevgili kardeşim maliyeye yük olmadan söyleminiz,yani yeni öğretmen ataması yapılmadan öğretmen kadrolarına geçiş istiyorsunuz ve 11 bin kişisiniz. ..Peki sizlerden boşalan memur kadrolarına tekrardan memur ataması yapılması olacak bu maliye Bakanlığı na yine ek külfet getirmeyecek mi.11 bin memur açığını nasıl kapatacaksınız. .Peki bu halihazırda bekleyen onca eğitim fakültesi mezunu arkadaşlar nolacak. .onlar mı memur olsun.bu kısır döngü yüzden bırakalım. şu anda memur olmak isteyen maaşım olsun isteyen onca insan varken ,siz devlet memuru olduğunuza şükredin. Dersane öğretmenlerı konusunda hakısının, KPSS ye girip öyle mülakata alınmaları daha hakkaniyetli olurdu.

    Cevapla

  • İshak Ekim 31, 2016

   Teşekkür ederim sesimizi duyurduğunuz için

   Cevapla

  • sevde Ekim 31, 2016

   En yakın zamanda müjdeli haberi alacağız inşallah.mücadeleye devam

   Cevapla

  • İshak Ekim 31, 2016

   Mağduriyetimizi dile getirdiğiniz için çok teşekkür ederiz.

   Cevapla

  • Osman Ekim 31, 2016

   Memur öğretmenlerin hakkı verilsin artık. Sadece hakkımızı istiyoruz. Zaten yüksek kpss ile atandık. Dersaneciler kpss ye bile girmeden atandılar.

   Cevapla

  • fatos Ekim 31, 2016

   sesimize kulak verip haberi yayinladiginiz icin tesekkur ederiz.11 yildir yasadigim magduriyetin giderilmesini istiyorum.kpss zorla girmedik elbette ancak hicbirimiz bos puanlarla degil 90 puanla atandik simdi zorla mi girdiniz kpss ye diyen arkadaslar kendileri girip kazansaydilar

   Cevapla

  • Öğretmen ve Memur Kasım 1, 2016

   Bu mağduriyetimize kulak verdiğiniz için çok teşekkürler kamudanses sitesi.

   Cevapla

  • ozgur Kasım 1, 2016

   Merhabalar bende ozel bir surucu kursunda trafik ogrermeni olarak calisiyorum.Milli egitim bakanligina bagli bir ogretmenim buna istinaden ben dw benim gibi olan arkadaslarim adina devlet kapisinin acilip ogretmenlik hakkinin verilmesini istiyorum...Ben zaten egitim veren bir egitmen olarak ilkokul ogretminligi de yapmak isriyorum ve atanma kakki istiyorum...Nasil dersanedeki ogrermenlere bu hak verildigse biz trafik ogretmenlerinede verilmeli...umarim gerekli yerlere ulasir ...

   Cevapla

  • emre atılgan Kasım 2, 2016

   450 000 ogretmen atama bekliyor işsiz bı gelecek kuramamışlar sizler memur olmussunuz hala neyın derdındesınız fazla rahatsınız galiba

   Cevapla

   • Memur Öğretmen Kasım 3, 2016

    Atandık evet, çok çalışarak binbir zorlukla atandık.Sonra yılmadık gündüz iş ve gece okul ile eğitim fakültelerini derece ile bitirdik ve 2012 yılında elimizden alınan kurumlararası hakkımıza binaen yapmak istediğimiz öğretmenlik mesleğine geçmek istiyoruz.Yani elimizde hak edilmiş bir KPSS puanı var.Ve biz bu hakkımızı alacağız, sınıflarımız ve öğrencilerimiz bizi bekler.

    Cevapla

  • Kelam Kasım 3, 2016

   Eğer ki 90 ile 100 kpss puanı alıpta kontenjanı yok denecek kadar az olan bölümlerden mezun olupta atanamayıp mecburen memur olan öğretmen arkadaşlar memuriyetden öğretmenliğe geçiş hakkı size verilmeli...

   Cevapla

   • Serhat kocak Kasım 17, 2016

    Hocam 92 memurluk puanı ile memuriyete girdim, bekleyemezdim çünkü maddi durumumuz belliyidi ve benim bekleme gibi bir şansım yoktur.Branşımdan alım çok az oldu ve öğretmen olarak atanamadım.

    Cevapla

  • Erhan Majorr Kasım 4, 2016

   Memur öğretmenlere haklari 24 kasimda verilmelidir.Artik 2012 yilindan onceki gibi kurumlararasi gecis hakkimizi kullanmak ve ogrencilerimize kavusmak istiyoruz.

   Cevapla

  • Serhat Koçak Kasım 17, 2016

   Biz memur öğretmenlere karşı hasımane tutum içerisinde bulunan ilk atamacı arkadaşlar, bizlerin atanması isiznle ilgili değil bunu lütfen anlayın yani biz memur öğretmenler atanırsak sizin kadrodan sayı gitmeyecek.Bizler görevde yükselme, ünvan değişikliği gibi ki birçok devlet kurumunda hala devam eden bir süreç ile diplomaya dayayalı oalrak ünvan değiştireceğiz.Sayımız da dışarıdan duyulduğu gibi 10 bin-20 bin değil toplasanız 3 bin -4 bin kışı ya var ya yok. O sebeple bizim atanmamız ile ilgili hakarete varan yorumlar yaparken lütfen biraz araştırıp öyle karar verin ve konuşun.

   Cevapla

  • memurlar Aralık 2, 2016

   2012 den önce var olan hakkımızı geri istiyoruz.

   Cevapla

  • Caner Aralık 2, 2016

   Neyi eleştirdiğinizi anlayın. Konunun Yen'i alınacak öğretmenlerle alakası yok bu anayasal bir hak artı memur öğretmenler meb bakanlığının bütçesine bir yük değil diyelim 30 bin lik bir bütçe ayrılmışsa memur öğretmenler bu bütçeyle atanmıyor memur öğretmenler zaten maaş alıyor meb beleşten öğretmen sahibi oluyor memur öğretmenler kurumlar arası geçiş hakkı olmazsa onlarda ilk atama başvurusu yapıyo 30 binlik pasta için yarışıyor.ÖZET:KURUMLAR ARASI GEÇİŞ EN ÇOK İLK ATAMACILARA YARIYOR MEB BÜTÇESİNDEN DAHA FAZLA ATAMA OLMUŞ OLUYOR ÇÜNKİ MEMUR ÖĞRETMENLER KENDİ KADRO VE MAAŞLARIYLA GELİYOR/SAYGILAR

   Cevapla

  • Mehmet Aralık 4, 2016

   Sesimize ses olduğunuz için Allah (cc) razı olsun!

   Cevapla

   • admin Aralık 4, 2016

    Allah sizden de razı olsun. Biz taraf tutmadan herkesin SESİ olmak için bu yola çıktık. Teşekkürler. KamudanSes.Com

    Cevapla

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır İnternet sitemizde yayınlanan makale, yazı ve dokümanlar izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.