USD
3,7676
EURO
4,0337
ALTIN
147,3120

Memurlar İçin Yeni Düzenleme

Memur denilince aklımıza ilk olarak tabii ki resmi giyinen,kravatlı,sakalsız,kısa saçlı olması beklenir. Artık memurlar uzun saç ve sakalla işe gidebilecek ve bu tüm devlet kurumlarında yürürlüğe girilecektir.Ayrıca kravat takılması zorunlu olmayacaktır. Ve memurlar isterse kumaş pantolon yerine kot pantolon ile işe gelebilecek. En son bu serbestlik 34 yıl önce vardı. 34 yıl önce de memurlar […]

Memurlar İçin Yeni Düzenleme

Memur denilince aklımıza ilk olarak tabii ki resmi giyinen,kravatlı,sakalsız,kısa saçlı olması beklenir. Artık memurlar uzun saç ve sakalla işe gidebilecek ve bu tüm devlet kurumlarında yürürlüğe girilecektir.Ayrıca kravat takılması zorunlu olmayacaktır. Ve memurlar isterse kumaş pantolon yerine kot pantolon ile işe gelebilecek.

En son bu serbestlik 34 yıl önce vardı. 34 yıl önce de memurlar kot pantolonla olmasa bile kravatsız,uzun saç ve sakallı gelebiliyordu.Yine de özel sektörde idari amirler sınırlama ve yasaklama getirebilirler. En son 1982 yasama yürütme kanunlarına göre memur kıyafet,görev dağılımı gibi görevler düzenlenmişti. Bu kanundan bu yana memurların görevlerinde büyük değişiklikler yapılmadı. Değişikliklerin kalıcı olacağı ve vatandaş tarafından nasıl karşılanacağı merak konusu oldu.

Kendi yorumum ise sakal ve uzun saçın olmaması yönündedir.

Bu kadar serbest denilse de yine aşırı kaçılmasının da önüne geçilecek. Belirli yetkililer yine aşırıya kaçılmaması için kontroller edecektir.

Düzenleme yeni yıl ile birlikte yürürlüğe girecek.

YORUMLAR


    0 YORUM

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır İnternet sitemizde yayınlanan makale, yazı ve dokümanlar izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.