USD
3,6143
EURO
3,9060
ALTIN
144,5878

Memurların Ölüm İzni Ne Kadar?

Memur olarak çalışanlar, devlet tarafından bağlı bulundukları kurumlara göre belirli haklara sahip olurlar. Ayrıca, devlet tarafından verilen sabit haklar vardır. Bu haklar dönemlere göre değişme gösterir. Bu haklar Memurların çalıştıkları kurumlara göre hak ettikleri değerlerdir. Memurların Ölüm İzinleri kaç gün olduğu konusunda bazı Memur çalışanlarının şüpheleri vardır. Devlet tarafından 2016 yasasına göre yapılan düzenlemelerde, memurlara en yakınlarının […]

Memurların Ölüm İzni Ne Kadar?

Memur olarak çalışanlar, devlet tarafından bağlı bulundukları kurumlara göre belirli haklara sahip olurlar. Ayrıca, devlet tarafından verilen sabit haklar vardır. Bu haklar dönemlere göre değişme gösterir. Bu haklar Memurların çalıştıkları kurumlara göre hak ettikleri değerlerdir.

Memurların Ölüm İzinleri kaç gün olduğu konusunda bazı Memur çalışanlarının şüpheleri vardır. Devlet tarafından 2016 yasasına göre yapılan düzenlemelerde, memurlara en yakınlarının ölümünün ardından, toplam ” 7 Gün İzin” verilmesine karar verilmiştir. Bu kararla beraber, memur çalışanlarının yakın akrabalar, Anne, Baba, Kardeş ve Eş ölümlerinde, 7 Güne kadar İzin hakları devlet tarafından onaylanmıştır.

Memur çalışanlarına 7 Gün, Sözleşmeli olarak çalışanlara ise 3 gün olmak üzere izin verilmiştir. Memurlarım Yıllık izinlerinin dağılımlı olarak kullanma hakları vardır. Tüm yıllık izinlerini kullanan, sonrasında diğer yılın izinlerinin açılmasını bekleyen Memurlar, Ölüm yada Doğum gibi özel durumlarda, Yıllık izne bakılmaksızın Devletin verdiği bu izinleri kullanma hakları doğar. Yani, Yıllı izinleriniz tamamen sıfırlansa da, Ölüm yada bu tarz kötü durumlar karşısında, yakınlık derecesine bağlı toplam 7 Gün izin  hakkınız doğar.

Memurlara verilen Yıllık izinlerin yanında, Doğal affet, Ölüm ve bu tip özel durumlar karşısında verilen sabit izinler olur. Yıllık izinleriniz bitse dahi, bu durumlar karşısında Memur statüsünde olduğunuz için, 2016 Yasalarına göre toplam da 7 Gün olmak üzere İzin yapma hakkı artık var.

YORUMLAR


    1 YORUM

    • Yakup Arslan Ağustos 9, 2016

      gayet güzel açıklamışsınız teşekkür ederim bu konuyu da öğrenmiş oldum

      Cevapla

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır İnternet sitemizde yayınlanan makale, yazı ve dokümanlar izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.