• DOLAR
  3,7803
  % 0,59
 • EURO
  4,6663
  % 0,04
 • ALTIN
  162,6257
  % -0,64
 • BIST
  $11.446
  % 4,37
Merkezi Sınavlarda Öğretmenlere Ceza Geliyor

Merkezi Sınavlarda Öğretmenlere Ceza Geliyor

Milli Eğitim Bakanlığının düzenlediği Açık Öğretim Lise/Ortaokul, MTSK gibi sınavlarda görev alan öğretmenlerin sınav esnasında yapacakları bir hatadan dolayı aldıkları ceza genelde öğretmenlerin o sınavda bir yıl boyunca görevlendirilmemesi oluyordu. Ancak bu konuda önemli bir değişiklik yapıldığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün yazısıyla ortaya çıktı. Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 81 […]

Milli Eğitim Bakanlığının düzenlediği Açık Öğretim Lise/Ortaokul, MTSK gibi sınavlarda görev alan öğretmenlerin sınav esnasında yapacakları bir hatadan dolayı aldıkları ceza genelde öğretmenlerin o sınavda bir yıl boyunca görevlendirilmemesi oluyordu. Ancak bu konuda önemli bir değişiklik yapıldığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün yazısıyla ortaya çıktı.

Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 81 ilin valiliğine gönderdiği resmi yazıya göre bundan sonra öğretmenlere adli ve idari cezalar verilebilecek. Öğretmenlerin sınavda yaptıkları hataların 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununda yer alan karşılıkları öğretmenlere uygulanabilecek.

İşte Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün konuyla ilgili yazısı:

merkezi sınavlarda hatamerkezi sınavlarda hata 2

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor