USD
3,0857
EURO
3,3572
ALTIN
125,4153

Merkezi Sınavlarda Öğretmenlere Ceza Geliyor

Milli Eğitim Bakanlığının düzenlediği Açık Öğretim Lise/Ortaokul, MTSK gibi sınavlarda görev alan öğretmenlerin sınav esnasında yapacakları bir hatadan dolayı aldıkları ceza genelde öğretmenlerin o sınavda bir yıl boyunca görevlendirilmemesi oluyordu. Ancak bu konuda önemli bir değişiklik yapıldığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün yazısıyla ortaya çıktı. Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 81 […]

Merkezi Sınavlarda Öğretmenlere Ceza Geliyor

Milli Eğitim Bakanlığının düzenlediği Açık Öğretim Lise/Ortaokul, MTSK gibi sınavlarda görev alan öğretmenlerin sınav esnasında yapacakları bir hatadan dolayı aldıkları ceza genelde öğretmenlerin o sınavda bir yıl boyunca görevlendirilmemesi oluyordu. Ancak bu konuda önemli bir değişiklik yapıldığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün yazısıyla ortaya çıktı.

Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 81 ilin valiliğine gönderdiği resmi yazıya göre bundan sonra öğretmenlere adli ve idari cezalar verilebilecek. Öğretmenlerin sınavda yaptıkları hataların 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununda yer alan karşılıkları öğretmenlere uygulanabilecek.

İşte Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün konuyla ilgili yazısı:

merkezi sınavlarda hatamerkezi sınavlarda hata 2

YORUMLAR

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır İnternet sitemizde yayınlanan makale, yazı ve dokümanlar izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.