USD
3,6143
EURO
3,9060
ALTIN
144,5558

Müdür Yardımcılığı İnha Atamasına İptal Kararı

Müdür yardımcılarının okul müdürünün inhası ile 4 yıl atanmasına Türk Eğitim-Senin açtığı dava yargı tarafından kabul gördü ve müdür yardımcılığı atamalarının inha yoluyla yapılamayacağı belirtildi. Atamalar Nasıl Yapılıyordu İptal edilen atama kararına göre önceleri müdür yardımcılığı ataması müdürün inhası, İlçe MEM’in teklifi ve Valinin onayı ile 4 yıl uzatılabiliyordu. Sınavsız ve liyakatsız yapılan bu atamalar […]

Müdür Yardımcılığı İnha Atamasına İptal Kararı

Müdür yardımcılarının okul müdürünün inhası ile 4 yıl atanmasına Türk Eğitim-Senin açtığı dava yargı tarafından kabul gördü ve müdür yardımcılığı atamalarının inha yoluyla yapılamayacağı belirtildi.

Atamalar Nasıl Yapılıyordu

İptal edilen atama kararına göre önceleri müdür yardımcılığı ataması müdürün inhası, İlçe MEM’in teklifi ve Valinin onayı ile 4 yıl uzatılabiliyordu. Sınavsız ve liyakatsız yapılan bu atamalar ise birçok kişinin tepkisini çekiyordu.

Müdürün inhası yoluyla müdür yardımcılığı atamalarının yargı tarafından iptal edilmesi sonrasında Türk Eğitim-Sen başkanı İsmail Koncuk yaptığı yazılı açıklamada yargıtay kararını da kamuoyuyla paylaştı…

Facebook Öğretmen Sayfamızı beğenmek için tıklayınız

Soru – Cevap Paylaşımları yapabileceğiniz Facebook Öğretmen Grubumuza katılmak için tıklayınız 

YORUMLAR






    0 YORUM

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır İnternet sitemizde yayınlanan makale, yazı ve dokümanlar izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.