USD
3,6435
EURO
3,9305
ALTIN
146,1298

Müdür Yardımcılığı Sınavı İptal mi Edildi?

Müdür yardımcılığı sınavı MEB tarafından 20 Mart 2016 tarihinde yapılmıştı. Sınavda Atatürk İlke ve İnkılaplarından soruların olmamasının Anayasa’da da yer alan eğitim-öğretimde Atatürk ilke ve inkılapları ilkesine aykırı olduğunu belirten Eğitim-İş sınavı ve sınav kılavuzunu Danıştaya götürmüştü. Müdür Yardımcılığı Sınavının İptal Edilmesi Danıştay sınav konuları ve sınav kılavuzunu Anayasa’ya aykırı bularak ilgili konuların yürütmesini oybirliğiyle durdurmuştur. Böylelikle […]

Müdür Yardımcılığı Sınavı İptal mi Edildi?

Müdür yardımcılığı sınavı MEB tarafından 20 Mart 2016 tarihinde yapılmıştı. Sınavda Atatürk İlke ve İnkılaplarından soruların olmamasının Anayasa’da da yer alan eğitim-öğretimde Atatürk ilke ve inkılapları ilkesine aykırı olduğunu belirten Eğitim-İş sınavı ve sınav kılavuzunu Danıştaya götürmüştü.

Müdür Yardımcılığı Sınavının İptal Edilmesi

Danıştay sınav konuları ve sınav kılavuzunu Anayasa’ya aykırı bularak ilgili konuların yürütmesini oybirliğiyle durdurmuştur. Böylelikle 20 Mart’ta yapılan müdür yardımcılığı sınavının geçersiz sayılması şeklinde yorumlar yapılmaya başlandı. Bu konuda MEB tarafından herhangi bir açıklama henüz yapılmış değil. Danıştayın ilgili kararına MEB’in 7 gün içerisinde itiraz etme hakkı bulunuyor. Eğitim-İş sendikasının yayımladığı Danıştay kararında kararın oybirliğiyle alındığı görülmektedir.

Danıştayın ilgili kararı için TIKLAYINIZ

Facebook Öğretmen Sayfamızı beğenmek için tıklayınız

Soru – Cevap Paylaşımları yapabileceğiniz Facebook Öğretmen Grubumuza katılmak için tıklayınız

YORUMLAR


    0 YORUM

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır İnternet sitemizde yayınlanan makale, yazı ve dokümanlar izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.