USD
3,6143
EURO
3,9060
ALTIN
144,5558

Numan Kurtulmuş’tan HDP Açıklaması

Bakanlar Kurulu sonrasında açıklama yapan Numan Kurtulmuş, tutuklanan HDP’liler hakkında da konuştu. HDP’lilerin büyük oy oranlarıyla seçildiklerini ve halkı temsil etmeleri gerektiğini…

Numan Kurtulmuş’tan HDP Açıklaması

Bakanlar Kurulu sonrasında açıklama yapan Numan Kurtulmuş, tutuklanan HDP’liler hakkında da konuştu. HDP’lilerin büyük oy oranlarıyla seçildiklerini ve halkı temsil etmeleri gerektiğini ancak kendilerini terör odaklarından ayıramadıklarını ve bu sürecin bir hukuki süreç olduğunu belirtti.

HDP’lilerden firari olan bir milletvekilinin daha Hakkari’de yakalandığını da son dakika açıklaması olarak belirten Kurtulmuş, partilerin kapatılmasına karşı olduklarını, HDP’nin tüzel kişiliğiyle ilgili bir sıkıntının olmadığını da söyledi.

Son günlerde basına yansıyan belediye başkanlarına yurt dışı çıkışıyla ilgili de konuşan Kurtulmuş, söz konusu yasakların belirli partilere değil içinde AKP’nin de olduğu tüm partilere OHAL kapsamında uygulanan bir gözden geçirme durumudur dedi.

YORUMLAR


    0 YORUM

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır İnternet sitemizde yayınlanan makale, yazı ve dokümanlar izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.