USD
3,6421
EURO
3,9052
ALTIN
150,0167

Öğretmenler İl İçi Emrini İstiyor

☞ Uygulamamızı indirerek; Öğretmenler için haber, sınav görevi ve özlük hakkınızla ilgili gelişmeleri anlık olarak takip edin  MEB bu yıl yapılan eş durumu tayinlerinde il içi emri uygulamasını kaldırmıştı. Daha önceki yıllarda uygulanan il içi emri uygulamasında eş durumundan tayin isteyen öğretmen öncelikli olarak ilçenin emrine veriliyordu. Böylelikle öğretmen ailesine yakın bir yerde çalışma imkanı […]

Öğretmenler İl İçi Emrini İstiyor

☞ Uygulamamızı indirerek; Öğretmenler için haber, sınav görevi ve özlük hakkınızla ilgili gelişmeleri anlık olarak takip edin GooglePlay

MEB bu yıl yapılan eş durumu tayinlerinde il içi emri uygulamasını kaldırmıştı. Daha önceki yıllarda uygulanan il içi emri uygulamasında eş durumundan tayin isteyen öğretmen öncelikli olarak ilçenin emrine veriliyordu. Böylelikle öğretmen ailesine yakın bir yerde çalışma imkanı buluyordu.

Ancak 2016 Ağustos özür grubu atamalarında MEB il içi emri uygulamasına son yıllardaki gibi izin vermedi. Bu nedenle birçok öğretmen ailelerine yakın istedikleri yere atanamadı. Bu mağduriyetin giderilmesi adına gerek sendikalar gerekse öğretmenler büyük bir istek içerisine girdiler. Seslerini duyuracak hemen hemen her platformda öğretmenler isteklerini dile getiriyor. Çok sayıda öğretmenin bu etkinliklere katılması il içi emri uygulamasından dolayı birçok öğretmenin sorun yaşadığını gösteriyor. Eğer MEB öğretmenlerin sesini duyar ve ilçe emri uygulamasını tekrar uygularsa birçok öğretmen ailesine daha da yakınlaşmış olacak.

Sosyal Medyadan Öğretmen Haberlerini Takip İçin Aşağıdaki Sayfa-Grubumuzu Beğenebilirsiniz:

FACEBOOK ÖĞRETMEN SAYFASI

FACEBOOK ÖĞRETMEN GRUBU

YORUMLAR


    0 YORUM

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır İnternet sitemizde yayınlanan makale, yazı ve dokümanlar izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.