• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Öğretmenler Sendikalarca Tehdit Ediliyor

Öğretmenler Sendikalarca Tehdit Ediliyor

Türk Eğitim Sen Başkanı İsmail Koncuk Twitter hesabı üzerinden sert açıklamalarda bulundu. Geçen ay atanan yaklaşık 20 bin sözleşmeli öğretmenin bazı yerel sendika yöneticileri tarafından tehdit edildiğini, kendi sendikalarına üye olmamaları durumunda sözleşmelerinin uzatılmamasıyla korkuttuklarını belirten Koncuk…

Türk Eğitim Sen Başkanı İsmail Koncuk Twitter hesabı üzerinden sert açıklamalarda bulundu. Geçen ay atanan yaklaşık 20 bin sözleşmeli öğretmenin bazı yerel sendika yöneticileri tarafından tehdit edildiğini, kendi sendikalarına üye olmamaları durumunda sözleşmelerinin uzatılmamasıyla korkuttuklarını belirten Koncuk, bunlar önceki yıllarda da aday öğretmenleri bu şekilde tehdit edip sendikalarına üye kazandırmıştır. İddiaları doğru değildir. Önceki yıllarda Türk Eğitim Sen’e üye olup da adaylığı kalkmayan tek bir öğretmen bile yoktur.

Bu durumla karşı karşıya kalan her öğretmenin yanında olacakları sözü veren İsmail Koncuk; “Sözleşmeli öğretmenler kendilerini bu şekilde korkutan yöneticilerin yüzlerine tükürmeleri gerekir. Ayrıca bu tehdidin karşılığı hapis cezasıdır. Bu tür tehditlerde bulunanların kendilerine bildirilmesi halinde her türlü işlemin yapılacağını belirten İsmail Koncuk, bu asalaklara göz yummak bunların oluşturduğu kamudaki kirlenmeye destek olmaktır.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor