USD
3,6502
EURO
3,9011
ALTIN
150,9406

Öğretmenlerden Memnunsak Kadroya Alacağız

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, katıldığı bir toplantıda eğitimle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Özellikle sözleşmeli öğretmenlik üzerine konuşan Bakan Yılmaz…

Öğretmenlerden Memnunsak Kadroya Alacağız

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, katıldığı bir toplantıda eğitimle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Özellikle sözleşmeli öğretmenlik üzerine konuşan Bakan Yılmaz, “geçtiğimiz ay atanan 20 bin öğretmenin tamamına yakını Doğu ve Güneydoğu bölgelerine gitti. Bu öğretmenlerle bir yıllık bir sözleşme yaptık, memnun kaldığımız sürece sözleşme uzayacak ve bu şekilde dört yıl tamamlanmış olacak. 4 yılın sonrasında memnun kalırsak inşallah bunları kadroya geçireceğiz. Aynı zamanda 900 bine yakın Suriyeli öğrenci bulunmaktadır. Bunların yaklaşık 300 bin kadarına eğitim veriyoruz. Suriyelilere de kendi evlatlarımız gibi eğitim vermeye gayret edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, temennimiz bu Suriyeli 900 bin öğrenciye de kendi evlatlarımız gibi eğitim verebilmek dedi.

YORUMLAR


    0 YORUM

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır İnternet sitemizde yayınlanan makale, yazı ve dokümanlar izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.