• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Öğretmenlerin Banka Promosyonları Ne Kadar?

Öğretmenlerin Banka Promosyonları Ne Kadar?

Milli Eğitim Bakanlığı ile bankalar arasında yapılan anlaşmaya göre İl/İlçe MEM’ler bankalarla kendileri anlaşabilecek. Anlaşma sonrasında bankanın teklifte bulunacağı promosyon ücretleri direkt öğretmenlere yatırılacaktır. Peki promosyon ücretleri nasıl belirleniyor? Her anlaşma bitiminde Milli Eğitim Müdürlükleri promosyon ihalesine çıkmaktadır. Öğretmenlerin haklarını savunmak ve elde edecekleri promosyon ücretlerinin azami fiyattan ödenebilmesi için yetkili sendika ihale sürecinde aktif […]

Milli Eğitim Bakanlığı ile bankalar arasında yapılan anlaşmaya göre İl/İlçe MEM’ler bankalarla kendileri anlaşabilecek. Anlaşma sonrasında bankanın teklifte bulunacağı promosyon ücretleri direkt öğretmenlere yatırılacaktır.

Peki promosyon ücretleri nasıl belirleniyor?

Her anlaşma bitiminde Milli Eğitim Müdürlükleri promosyon ihalesine çıkmaktadır. Öğretmenlerin haklarını savunmak ve elde edecekleri promosyon ücretlerinin azami fiyattan ödenebilmesi için yetkili sendika ihale sürecinde aktif rol oynar. Genellikle banka promosyon anlaşmaları 3 yıllık olarak yapılır. Ödemeler anlaşmanın şartlarına göre peşinde olabilir 6 aylık dönemler halinde eşit taksitler şeklinde de olabilir. Yapılan anlaşmalar çerçevesinde ortalama olarak öğretmenlerin aldıkları promosyon ücretleri 1000 TL civarındadır.

Peki promosyonlar dışında bu anlaşma ne gibi avantajlar sağlar?

Her ne kadar yapılan bu anlaşmalar sadece promosyon anlaşması olarak görülse de en az promosyon kadar dikkate değer kazançlar da elde edebilir öğretmen ve memurlar. Bu kazanımlar şu şekilde olabilir:

  1. Kredi kartlarının, bankamatik ve ek kartların aidatlarının olmaması, kart yenileme ücretlerinin olmaması,
  2. EFT ve havale işlemlerinin ücretsiz olması,
  3. Kart çekim limitlerinin anlaşma çerçevesinde belirlenmesi,
  4. Bireysel kredilerde çalışanlara indirim yapılması,
  5. Kredi dosya masrafının alınmaması,
  6. Çalışana açılan mevduat hesaplarından aidat kesintisinin yapılmaması.

Yukarıda listelediğimiz kazançlar da en az promosyon ödemesi kadar önemlidir. Bu nedenle anlaşmaların bu hususlara göre yapılması, anlaşma metninin tüm öğretmen ve memurlara duyurulması son derece elzemdir.

Sınav görevlerini kaçırmamak ve Öğretmenlerimizi ilgilendiren haber, paylaşımlar için sayfamıza bekleriz Facebook-icon

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor