USD
3,6143
EURO
3,9060
ALTIN
144,5878

Olağanüstü Hal Memurları Nasıl Etkileyecek

Atama Yapabilirler Mi ? Personelin ilk defa veya yeni bir atama sonucunda; a) Göreve atanan aynı bölgedeki emirlerin tebliğ gününü, Belirlenmiş iş günü içinde göreve başlaması gerekmektedir. Ohal kanunları ile bu süreler değişkenlik gösterebilir.     İstifasını Verebilir Mi ? Olağanüstü hal ilanı nedeniyle personeller istifasını yerine bir diğer personel gelene kadar isteyemeyecek. Görevli olan hakim ve savcılarda yerine […]

Olağanüstü Hal Memurları Nasıl Etkileyecek

 • Atama Yapabilirler Mi ?

  Personelin ilk defa veya yeni bir atama sonucunda;

  a) Göreve atanan aynı bölgedeki emirlerin tebliğ gününü,

  Belirlenmiş iş günü içinde göreve başlaması gerekmektedir.

  Ohal kanunları ile bu süreler değişkenlik gösterebilir.

 

 •  

  İstifasını Verebilir Mi ?

  Olağanüstü hal ilanı nedeniyle personeller istifasını yerine bir diğer personel gelene kadar isteyemeyecek.

  Görevli olan hakim ve savcılarda yerine gelecek personellerin gelmesi halinde istifa edebilecek.

   

   

 • Açıktaki Memur İl Dışına Çıkabilir mi ?

  657 sayılı yasa nedeniyle memurun il dışına çıkışlarında amirinden izin almasının zorunluluğu 2011 yılında kalkmıştı. Olağanüstü Hal Kanununda ve geçmiş yıllara bakılarak çıkan ilgili KHK ve Genelgelerinde bu konu hakkında yasak ve zorunluluk koymadığı belirlendi. Bu düzenlemelere bağlı olarak , kamu personellerinin il dışına çıkışlarında amirlerinden izin alma zorunluluğu bulunmuyor.

   

   

 • Personelin Yurtdışına Çıkışı

  Olağanüstü hal devam süresince Bakanlar Kurulunun vermiş olduğu karar neticesine bakılarak, Türk vatandaşlarının yabancı topraklara gitmelerini kısmen veya tamamen men edebileceği gibi, siyasi ve ekonomik alanlarda sadece belirli ülkeler için geçerli pasaport düzenlenmesine de karar verebilecek. Bu ülkeler yetkili kamu personellerine açıklanmış bulunmaktadır.

   

YORUMLAR


  0 YORUM

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır İnternet sitemizde yayınlanan makale, yazı ve dokümanlar izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.