USD
3,6143
EURO
3,9060
ALTIN
144,5558

ÖSYM’den KPSS ÖABT(Alan Sınavı) Açıklaması

KPSS’nin öğretmen atamaları için ikinci aşama sınavı olan ve aynı zamanda alan sınavı olarak bilinen ÖABT  yani “Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi” için ÖSYM tarafından önemli bir uyarı yapıldı. 24 Temmuz 2016 tarihinde yapılacak olan ÖABT’ye katılacak öğretmen adaylarının MEB Talim Terbiye Kurulunun öğretim programlarında geçerli olan tüm konulardan sorumlu olacaklarını hatırlattı. Son zamanlarda Talim Terbiye […]

ÖSYM’den KPSS ÖABT(Alan Sınavı) Açıklaması

KPSS’nin öğretmen atamaları için ikinci aşama sınavı olan ve aynı zamanda alan sınavı olarak bilinen ÖABT  yani “Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi” için ÖSYM tarafından önemli bir uyarı yapıldı.

24 Temmuz 2016 tarihinde yapılacak olan ÖABT’ye katılacak öğretmen adaylarının MEB Talim Terbiye Kurulunun öğretim programlarında geçerli olan tüm konulardan sorumlu olacaklarını hatırlattı. Son zamanlarda Talim Terbiye Kurulunun öğretim programlarında değişiklikler yaptığını ve bu değişikliklerden öğretmen adaylarının sorumlu olduğu hatırlatıldı.

ÖSYM Tarafından Yapılan ÖABT Açıklaması

“Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu Başkanlığınca ilk ve orta öğretim düzeyinde öğretim programları güncellenmekte ve güncellenen bu programlar kademeli olarak uygulanmaktadır. Kademeli geçişten dolayı ÖABT adaylarının atamaları yapıldığında farklı öğretim programlarını kullanmaları gerekecektir. Adaylar, Talim ve Terbiye Kurulu kararı ile uygulanmakta olan ve kademeli olarak uygulanacak olan öğretim programlarının tamamından sorumludurlar.
Adaylara ve kamuoyuna önemle duyurulur.”

YORUMLAR


    0 YORUM

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır İnternet sitemizde yayınlanan makale, yazı ve dokümanlar izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.