• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Sakarya Üniversitesi Formasyon İlanı 2016-2017

Sakarya Üniversitesi Formasyon İlanı 2016-2017

☞ Uygulamamızı indirin, Formasyon ilanlarının bildirimi anında telefonunuza gelsin   Sakarya Üniversitesi Formasyon Sonuçları Açıklanmıştır. Kayıt hakkı kazanan Sakarya Üniversitesi öğrencileri bu PANEL aracılığı ile, TC no ve şifreleriyle (şifre 123456) sonuçlarını öğrenebilecek… Kesin kayıt hakkı kazanan diğer üniversite öğrencileri ve mezunlar ön kayıt bilgileriyle bu PANEL üzerinden sonuçlara ulaşabilecektir. Formasyon hakkı kazanan öğrenciler 28 […]

☞ Uygulamamızı indirin, Formasyon ilanlarının bildirimi anında telefonunuza gelsin  GooglePlay

Sakarya Üniversitesi Formasyon Sonuçları Açıklanmıştır.

Kayıt hakkı kazanan Sakarya Üniversitesi öğrencileri bu PANEL aracılığı ile, TC no ve şifreleriyle (şifre 123456) sonuçlarını öğrenebilecek…

Kesin kayıt hakkı kazanan diğer üniversite öğrencileri ve mezunlar ön kayıt bilgileriyle bu PANEL üzerinden sonuçlara ulaşabilecektir.

Formasyon hakkı kazanan öğrenciler 28 Eylül’e kadar kayıt işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir. Ayıntılı bilgi için tıklayınız

2016 Eylül Pedagojik Formasyon (PF) başvuruları ön kayıtla alınarak başvuru yoğunluğuna göre bölümlere kontenjan ayrılacaktır.

PF başvurularını son sınıf öğrencilerimiz ayrı, mezunlar ayrı sistem üzerinden yapacaklardır:

SAÜ Son sınıf öğrencilerimiz başvurularını, obis üzerinden linke ” TIKLAYARAK ” yapabilirler. başka işlem yapmalarına gerek yoktur.

Mezun öğrenciler pf başvurularını,  adresindeki ilgili duyuru linkinden ” TIKLAYARAK ” gerekli bilgileri girerek yapacaklardır.

Başvurular 5 eylül’de başlayıp 18 Eylül 2016 saat 17:00’de son bulacaktır. Akabindeki 1-2 gün içinde başvuru yoğunluğuna göre bölüm kontenjanları belirlenecek ve asil kayıt hakkı kazananların listeleri açıklanarak kesin kayıtlar yapılacaktır.

Kesin kayıt hakkı kazanan son sınıf öğrencilerimizden kayıt formu, nufüs cüzdanı fotokopisi, 1.taksit dekontu, mezunlardan da başvurularında girdikleri bilgilere ait elektronik ortamda belgeler (kayıt formu, diploma, transkript, nüfus cüzdanı fotokoisi, fotoğraf, 1. Taksit dekontu vs.) Sisteme yüklenecektir. (yüklenen evrakları belirtilecek tarihe kadar teslim edilecektir).

Pedagojik formasyon ücreti, YÖK’ün belirlediği ve 4 yıldır uygulamakta olduğu şekilde, 2054 tl‘dir. Bu ücret üç taksit (554+750+750) halinde ödenecek olup, kesin kayıt sırasında 554 tl’lik 1. Taksit ödenecek; 2. Taksit 750 tl 15 ocak 2017 tarihine kadar,  3. Taksit  750 tl 30 mart 2017  tarihine kadar  belirtilecek olan üniversitemiz hesabına ödenecektir.

Dersler 2016 Eylül ya da Ekim ayında başlayacak olup, teoriye dayalı 4 ders 2016 şubat ayına kadar, 3 derste ocak ayı içerisinde verilecek; 2.dönem yapılacak olan 3 derste 2017 şubat/haziran tarihleri aralığında tamamlanacaktır. Eğitimler yüz yüze şekilde Eğitim Fakültesi’nde (hendek kampüsünde) verilecektir.

Ayrıca Facebook üzerinden Saü PF 2016 Güz Destek grubuna üye olarak sorularınızı sorabilirsiniz.

Son sınıf ve mezun öğrenciler için başvuru yapabilecek bölümlerin listesi aşağıdaki gibidir:

  PEDAGOJİK FORMASYONA BAŞVURABİLECEK ALANLAR

FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ

İŞLETME FAKÜLTESİ

Alman Dili ve Edebiyatı Turizm İşletmeciliği
Çeviribilim İşletme Bölümü
Biyoloji Sağlık Yönetimi Bölümü
Coğrafya

SİYASAL BİLGİLER FAKÜLTESİ

Felsefe İktisat
Sosyoloji Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi
Fizik Maliye
Kimya
Matematik
Tarih
Sanat Tarihi
Sosyal Hizmetler
Türk Dili ve Edebiyatı

İLAHİYAT FAKÜLTESİ

İlahiyat
İlitam

SAĞLIK YÜKSEKOKULU

Ebelik
Hemşirelik

BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR YÜKSEKOKULU

Antrenörlük Eğitimi
Rekreasyon
Spor Yöneticiliği

DEVLET KONSERVATUARI

Temel Bilimler
Türk Halk Oyunları
Türk Müziği

GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ

Görsel İletişim Tasarımı
Geleneksel Türk El Sanatları
Resim
Seramik ve Cam
İç Mimarlık

Facebook Güncel Formasyon İlanları Sayfamızı Beğenmek İçin Tıklayınız

Pedagojik Formasyon Grubuna Katılmak İçin Tıklayınız Facebook-icon

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

10 yorum

  1. İşletme (aöf) mezunuyum Formasyon için diploma notu önemlimi,başvuru elden mi yapılıyo yoksa internetten mi

  2. aöf sosyoloji son sınıf öğrencisiyim başvuru yapabilmem için kullanıcı adı ve şifre isteniyo ama ilk defa kayıt yaptırıcam herhangi bi şifrem kullanıcı adım yok ne yapmam gerekiyo acaba

  3. Dersler 2016 Eylül ya da Ekim ayında başlayacak olup, teoriye dayalı 4 ders 2016 şubat ayına kadar, 3 derste ocak ayı içerisinde verilecek; kısmını pek anlamadım tarih hatası mı var

  4. işletme mezunuyum ve suan ist. üniv.sasğlık yönetimi son sınıfım diğer üniv. son sınıf kabul etmiyor sanırım biten işletme üzerinden alsam pf farkeder mi yukarda aynı bölumde yer almıs ikikside

  5. Benim bölümüm İngiliz Dilbilimi ama başvuru listesinde yok, en yakın Çeviribilim var. Acaba onu seçsem yanlış bilgiye girer mi? Teşekkürler.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor