USD
3,1082
EURO
3,3960
ALTIN
126,7636

Sakarya Üniversitesi Formasyon Kontenjanı 1900

PEDAGOJİK FORMASYON 2015 KIŞ DÖNEMİ KAYIT HAKKI KAZANAN ASİL VE YEDEK SONUÇLARI (Yeni) Üniversitemizin ve eğitim fakültemizin ilgili kurulları değerlendirmesi sonucunda formasyon kontenjanları saü son sınıf öğrencileri için 1500 mezun öğrenciler için de 400 kişi olarak belirlenmiştir. (Yeni) Belirlenen bu kontenjanlar 16-20 Kasım 2015 tarihlerinde ön başvurusu alınanlar arasından bölümlerdeki başvuru yoğunluğu gözetilerek dağıtılmıştır. Son […]

Sakarya Üniversitesi Formasyon Kontenjanı 1900

PEDAGOJİK FORMASYON 2015 KIŞ DÖNEMİ KAYIT HAKKI KAZANAN ASİL VE YEDEK SONUÇLARI

(Yeni) Üniversitemizin ve eğitim fakültemizin ilgili kurulları değerlendirmesi sonucunda formasyon kontenjanları saü son sınıf öğrencileri için 1500 mezun öğrenciler için de 400 kişi olarak belirlenmiştir.
(Yeni) Belirlenen bu kontenjanlar 16-20 Kasım 2015 tarihlerinde ön başvurusu alınanlar arasından bölümlerdeki başvuru yoğunluğu gözetilerek dağıtılmıştır. Son sınıf öğrencilerimizden ön başvurusu bulunanların bölüm bazında %75’i kesin kayıt hakkı kazanmıştır. Kesin kayıt hakkı kazananların listesine ulaşmak için tıklayınız.
(Yeni) Mezun öğrenciler olarak da yine başvuru yoğunluğu gözetilerek daha önceden ön kayıtları bulunan bölümlere kontenjan dağıtılmıştır. Kesin kayıt hakkı kazanan mezun öğrenci listesine ulaşmak için tıklayınız.
(Yeni) Ayrıca daha önce kontenjan sınırlılığından dolayı başvuru hakkı verilmeyen aşağıdaki bölümlere de 30 kasım-4 aralık 2015 tarihleri arasında ön kayıt hakkı tanınacak ve başvuru yoğunluğuna göre kontenjanlar dağıtılacaktır. Başvuru hakkı tanınan bölümler için tıklayınız (Başvurulacak bölümler son sınıflar için açılan kontenjanlar olacak)
(Yeni) Pedagojik formasyon ücreti yök’ün üç yıldır belirlediği fiyat olan 2054 TL olup 554+750+750 şeklinde üç taksitte ödenecektir.
Mezun öğrenciler (Sakarya Üniversitesi ve Diğer üniversiteler) olarak kesin kayıt hakkı kazanan yedek öğrencilerin listesine ulaşmak için tıklayınız. Kesin kayıt hakkı kazanan mezun öğrenciler kesin kayıtlarını 25-27 Kasım 2015 tarihleri arasında (son başvuru 27 Kasım 2015 saat:16:00’a)yaptırabilirler. Mezun öğrenciler www.sauformasyon.org/uye adresinden T.C. kimlik numarası ve ön kayıt esnasında belirledikleri şifreleri ile giriş yaparak ve istenilen belgeleri yükleyerek (ilgili belgelerin asıllarını daha sonra koordinatörlüğümüze elden teslim etmek şartıyla) kesin kayıt olabilirler.
2015 Kış PF için ön kayıt yaptırılan bölüm / alanlardaki yoğunluğa göre kontenjanlar oluşturulmuştur. Aşağıdaki listelerde asil ve yedek olarak kesin kayıt hakkı kazananlar, not ortalamaları dikkate alınarak sıralanmıştır.
Sakarya Üniversitesi son sınıf öğrencisi olarak kesin kayıt hakkı kazanan asil ve yedek öğrencilerin listesine ulaşmak için tıklayınız. Asil olarak kesin kayıt hakkı kazanan SAÜ son sınıf öğrencileri kesin kayıtlarını 23-27 Kasım 2015 tarihleri arasında saat:16:00’a kadar yaptırabilirler. SAÜ Son sınıf öğrencileri nüfus cüzdanı fotokopisi, 1 adet vesikalık fotoğraf, PF 1. taksit dekontu, ıslak imzalı beyanname‘den oluşan belgelerini SAÜ Eğitim Fakültesi Pedagojik Formasyon Koordinatörlüğü’ne (HENDEK) elden teslim ederek kesin kayıtlarını yaptırabilirler.(SAÜ İLİTAM son sınıf öğrencileri bu belgeleri, asıllarını yukarıda belirtilen adrese kargo ile göndermek şartı ile, 27 Kasım 2015 tarihine kadar pf@sakarya.edu.tr adresine taratarak gönderebilirler. )
Asil olarak kesin kayıt hakkı kazananlar PF’nin 1. taksit tutarı olan 554,00 TL‘yi üniversitemiz hesabına )kesin kayıt kazanan kişinin T.C. kimlik numarası ve PF 2015 Kış 1. Taksit açıklamasını yazdırarak) yatırmaları gerekir.
Yukarıdaki listelerde yer alan asil kişilerin kayıt yaptırmaması durumunda, bölümlerde oluşacak boşluğa göre yine listelerde yer alan yedek kişilerin kayıtlarına (Mezun öğrenciler için 26-27 Kasım; Son sınıf öğrencileri için 30 Kasım – 2 Aralık) geçilecektir. Kesin kayıt hakkı kazanan yedeklerin duyurusu sayfamızda yayınlacaktır.
ÜNİVERSİTEMİZ YÖK’TEN EK KONTENJAN TALEP ETMİŞ OLUP, YÖK’TEN GELECEK OLAN EK KONTENJAN 16-20 KASIM 2015 TARİHLERİ ARASINDA ÖN KAYIT YAPTIRANLAR DİKKATE ALINARAK NOT ORTALAMASINA VE BÖLÜMLERDEKİ ÖN KAYIT YOĞUNLUĞUNA GÖRE DAĞITILACAKTIR.

Üniversitenin duyurusuna ulaşmak için tıklayınız

Facebook grubumuza katılmak için tıklayınız. Facebook-icon

YORUMLAR


  18 YORUM

  • ARZUM Kasım 28, 2015

   Merhaba hocam,İşletme mezunları için muhasebe-finansman yada pazarlama ve perakendecilik alanı açıyor musunuz?Bu bölümlere rastlamıyorum.İstanbul'a yakın bildiğiniz üni.ler var mı acaba?Saygılar

   Cevapla

   • admin Kasım 28, 2015

    Merhaba, Şimdiye kadar rastlamadıysanız bundan sonraki üniversite ilanlarını takip ediniz. çünkü üniversiteler kontenjanlarında büyük artışlara gidiyor, diğer bölümlere de yer açılabilir.

    Cevapla

  • ayşe Kasım 29, 2015

   Hocam Sakarya Mezunlar listesini dün açıkladı ama YYukarıdaki yazıda 27 kasım kesin kayıt için son tarih diyor ne demek şimdi bu? Hiçbir yerden cevap alamadım ve panikledim açıkçası

   Cevapla

   • admin Kasım 29, 2015

    Merhabalar, ilk duyuru içindi o tarih. Zaten 27 Kasım tarihinde yeni kontenjanları açıkladılar. Yeni başvuru tarihi 30 Kasım- 4 Aralık arasında olacaktır. Açıklama çok karışık olmuş, sizin yine de üniversiteyi arayıp sormanızda fayda var.

    Cevapla

  • Denız Aralık 2, 2015

   Uzaktan formasyon eğitimi kaç haftası uzaktan kaç haftası örgün lütfen uzaktan formasyon konusunda bilgi verilirmişsiniz.tesekkürler

   Cevapla

  • Hatcik Aralık 3, 2015

   Bu cok karisik iyide simdi 4 aralik son ön kayıt başvuru tarihi dimi.

   Cevapla

   • admin Aralık 3, 2015

    Merhaba, evet 4 Aralık son tarih.

    Cevapla

  • gül Aralık 3, 2015

   Başka okulda okuyan son sınıflar alınıyor mu

   Cevapla

   • admin Aralık 3, 2015

    Merhabalar, sanırım almıyorlar açıklamalarına göre. Fakat arayıp sormanızda fayda var.

    Cevapla

  • Formasyon Aralık 3, 2015

   Hocam merhaba ben izmirden basvuru yapmayi dusunuyorum. Uzaktan egitim butun dersler mi? her iki donemmi? yuz yuzeegitim dersi varmi? rica etsem bir aciklik getirirmisiniz. Tessekurederim

   Cevapla

   • admin Aralık 3, 2015

    Merhabalar, uzaktan eğitim ilk dönem geçerli oluyor genelde. ikinci dönem yüz yüze eğitim oluyor. Sakarya takvimini tam olarak açıklandığında öğrenebiliriz.

    Cevapla

  • Abdullah Aralık 5, 2015

   Sonuçlar nezaman açıklanıcak bilgisi olan varmı?çok karışık bi açıklama yapmışlar ..

   Cevapla

  • admin. . Aralık 6, 2015

   Sonuçlar açıklandı

   Cevapla

  • abdullah Aralık 7, 2015

   evet sonuçlar açıklandı ama buseferde sadece asıl kazananlar açıklandı yedek listeler duyurulmadı. yedekten kayıt yapılmayacakmı acaba?

   Cevapla

  • elfida Aralık 10, 2015

   Merhaba ikinci dönem yüz yüze derken şunu mu anlamaliyiz ikinci dönem uzaktan değil yani

   Cevapla

   • admin Aralık 12, 2015

    Merhaba, evet doğru anlamışsınız uzaktan eğitim sadece ilk dönemdir.

    Cevapla

  • Mwrve Aralık 12, 2015

   Sakarya üniversitesi kayıtlark bitti mi lütfen yardımcı olurmusunuz admin anlamadım açıklamada tam olarak

   Cevapla

   • admin Aralık 12, 2015

    Başvurular bitti. Yedek kayıtlar devam ediyor.

    Cevapla

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır İnternet sitemizde yayınlanan makale, yazı ve dokümanlar izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.