• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Sınav Soru Analiz Programı

Sınav Soru Analiz Programı

Öğretmen arkadaşlarımız için hazırlaması zor olan sınav soru analiz formu artık müfettişler tarafından istenen bir evrak haline geldi. Soruların tek tek öğrenci bazında analiz edilmesini öğretmenler için angarya bir iş olmaktan kurtarmak için size aşağıdaki Excell formatındaki “Sınav Soru Analiz Programını” tanıtmak istiyoruz. Aşağıdaki linkten indirebileceğiniz bu formu açabilmeniz için bilgisayarınızda Microsoft Office programının olması […]

Öğretmen arkadaşlarımız için hazırlaması zor olan sınav soru analiz formu artık müfettişler tarafından istenen bir evrak haline geldi. Soruların tek tek öğrenci bazında analiz edilmesini öğretmenler için angarya bir iş olmaktan kurtarmak için size aşağıdaki Excell formatındaki “Sınav Soru Analiz Programını” tanıtmak istiyoruz.

Aşağıdaki linkten indirebileceğiniz bu formu açabilmeniz için bilgisayarınızda Microsoft Office programının olması yeterli.

1.Dosyayı açtığınızda ilk olarak karşınıza liste sayfası gelecek. Bu sayfadaki gerekli bilgileri (Sınıf listesi, öğretmen, ders, okul, sınıf) girdiğinizde otomatik olarak tüm dosyalarda (1. dönem 1-2. sınav, 2. dönem 1-2. sınav) bilgileriniz otomatik olarak dolacaktır.

2. Aşağıda yer alan sayfa menü çubuğundan hangi sınavla ilgili düzenleme yapacaksanız onu seçiyorsunuz. Karşınıza sınıf listesi, öğretmen ve ders isimlerinin hazır geldiğini göreceksiniz. Öncelikle “Soruların ilgili olduğu konular” tablosunun altına sırasıyla hangi sorunun hangi konuyla ilgili olduğunu yazacaksınız. Sorasında ise öğrenci isimlerinin karşısına sorular bazında aldıkları puanları yazacaksınız.

3. Tüm bu işlemleri yaptığınızda otomatik olarak sınav analizinin oluştuğunu göreceksiniz. Size kalan tek şey çıktı almaktır.

Sınav Analiz Programı İndir

Umarım yazımızı yararlı bulursunuz, teşekkürler….

Facebook Öğretmen Sayfamızı beğenmek için tıklayınız

Soru – Cevap Paylaşımları yapabileceğiniz Facebook Öğretmen Grubumuza katılmak için tıklayınız

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor