• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Sınav Ücretini Yatıramayan Aday Öğretmenlere Güzel Haber

Sınav Ücretini Yatıramayan Aday Öğretmenlere Güzel Haber

Türk Eğitim Sen, internet sitelerinden yaptıkları açıklamada 18 Aralık 2016 tarihinde yapılacak olan asli öğretmenliğine geçiş için belirtilen tarihlerde ücretini yatırmayı unutmuş öğretmenlerin bulunduğu..

Türk Eğitim Sen, internet sitelerinden yaptıkları açıklamada 18 Aralık 2016 tarihinde yapılacak olan asli öğretmenliğine geçiş için belirtilen tarihlerde ücretini yatırmayı unutmuş öğretmenlerin bulunduğu ve bu sorunun çözümü noktasında öğretmenlerin kendilerine başvurdukları belirtildi.

Bunun üzerine sendika tarafından Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Doç. Dr. Semih Aktekin ile iletişim kurulmuş konunun çözümü konusunda olumlu cevap alınmıştır.

Milli Eğitim Bakanlığından alınan bilgiye göre asli öğretmenliğe geçiş ücretini yatırmayan öğretmenlerin sorunlarını çözmek amacıyla yazılı bir talimat oluşturulmuştur.

Nitekim konuyla ilgili Milli Eğitim Bakanlığından açıklama geldi. Bakanlıktan yapılan açıklama şu şekilde: “Asli öğretmenliğe geçiş sınav ücreti yatırma süresi, gelen talepler üzerine 18 Kasım Cuma günü saat 23.59’a kadar uzatılmıştır.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor