• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Sömestr Tatili 1 Ay Olacak mı?

Sömestr Tatili 1 Ay Olacak mı?

Son günlerde gündemde yoğun bir şekilde yer tutan, öğrencileri heyecanlandıran bir iddia söz konusuydu. Bu iddiaya göre Milli Eğitim Bakanlığı yarılyıl (sömestr) tatilini 1 aya çıkarmak için çalışma başlatmıştı. Kış ayına denk gelen sömestr tatili, enerjiden ve yakıttan tasarruf sağlamak amacıyla 1 aya çıkacak; yaz tatili ise 15 gün kısalacaktı. Böylelikle MEB milyonlarca TL yakıt tasarrufu […]

Son günlerde gündemde yoğun bir şekilde yer tutan, öğrencileri heyecanlandıran bir iddia söz konusuydu. Bu iddiaya göre Milli Eğitim Bakanlığı yarılyıl (sömestr) tatilini 1 aya çıkarmak için çalışma başlatmıştı. Kış ayına denk gelen sömestr tatili, enerjiden ve yakıttan tasarruf sağlamak amacıyla 1 aya çıkacak; yaz tatili ise 15 gün kısalacaktı. Böylelikle MEB milyonlarca TL yakıt tasarrufu yapacaktı.

Öğrencilere heyecan yaptıran ve gündemde yoğun ilgi gören sömestr tatiliyle ilgili bakanlıktan açıklama geldi. Milli Eğitim Bakanlığı sömestr tatilinin uzatılmasıyla ilgili herhangi bir çalışmanın yapılmadığını, gündemlerinde böyle bir çalışmanın da olmadığını açıkladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor