USD
3,0824
EURO
3,3550
ALTIN
125,5655

Sömestr Tatili 1 Ay Olacak mı?

Son günlerde gündemde yoğun bir şekilde yer tutan, öğrencileri heyecanlandıran bir iddia söz konusuydu. Bu iddiaya göre Milli Eğitim Bakanlığı yarılyıl (sömestr) tatilini 1 aya çıkarmak için çalışma başlatmıştı. Kış ayına denk gelen sömestr tatili, enerjiden ve yakıttan tasarruf sağlamak amacıyla 1 aya çıkacak; yaz tatili ise 15 gün kısalacaktı. Böylelikle MEB milyonlarca TL yakıt tasarrufu […]

Sömestr Tatili 1 Ay Olacak mı?

Son günlerde gündemde yoğun bir şekilde yer tutan, öğrencileri heyecanlandıran bir iddia söz konusuydu. Bu iddiaya göre Milli Eğitim Bakanlığı yarılyıl (sömestr) tatilini 1 aya çıkarmak için çalışma başlatmıştı. Kış ayına denk gelen sömestr tatili, enerjiden ve yakıttan tasarruf sağlamak amacıyla 1 aya çıkacak; yaz tatili ise 15 gün kısalacaktı. Böylelikle MEB milyonlarca TL yakıt tasarrufu yapacaktı.

Öğrencilere heyecan yaptıran ve gündemde yoğun ilgi gören sömestr tatiliyle ilgili bakanlıktan açıklama geldi. Milli Eğitim Bakanlığı sömestr tatilinin uzatılmasıyla ilgili herhangi bir çalışmanın yapılmadığını, gündemlerinde böyle bir çalışmanın da olmadığını açıkladı.

YORUMLAR

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır İnternet sitemizde yayınlanan makale, yazı ve dokümanlar izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.